Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Facundo Conte liderem nowej generacji w Argentynie

Facundo Conte liderem nowej generacji w Argentynie

Kilka lat temu zadecydowano, że męska kadra Argentyny potrzebuje odmłodzenia, aby pójść naprzód w osiąganiu postępu na arenie międzynarodowej. Transformacja jest powolna i czasami bolesna, gdyż młodzi siatkarze potrzebują czas, aby wejść na wyższy poziom rozwoju.

Jednym z “dzieciaków” nowej kadry jest 19-letni Facundo Conte, syn legendarnego reprezentanta Argentyny – Hugo Conte. Cechami charakterystycznymi Facundo Conte są: agresywny styl gry, odrzucająca rywala zagrywka oraz dynamiczny atak. Nic zatem dziwnego, że Conte junior znalazł się w kadrze Javiera Webera jako jeden z zawodników powołanych na Ligę Światową 2009.

Młody zawodnik ma oczywiście siatkówkę we krwi. Jego ojciec Hugo był członkiem generacji “82”. Chodzi oczywiście o rok 1982, w którym Argentyna zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata. Później Hugo Conte wraz z kolegami z reprezentacji zdobył jeszcze brąz podczas Igrzysk Olimpijskich w Seulu w roku 1988. FIVB wybrała go do ósemki najlepszych siatkarzy w historii siatkówki. Obecnie ojciec i syn współpracują we włoskim klubie Serie A2 z Catanii.Ciężko jest mieć mojego ojca za trenera, ale nasze relacje są świetne – mówi Facundo. – Pomaga mi ulepszać technikę, taktykę, a także poziom mentalny. Ważny jest fakt, że uczę się, grając na dobrym poziomie. Szczęśliwie jestem też jedną z gwiazd drużyny. To sprawia, że bardziej się staram. Jestem bardzo szczęśliwy i usatysfakcjonowany mogąc tu być.

Wcześniej ojciec i syn grali razem w klubie Gimnasia y Esgrima de Buenos Aires. Facundo zdobył wraz z reprezentacją tytuł mistrza Ameryki Południowej Juniorów w 2008 roku. Wcześniej juniorzy Argentyny dokonali tego dwa razy – w 1980 i 1982 roku. Wtedy w reprezentacji grał właśnie Hugo Conte. W reprezentacji seniorskiej Facundo gra od 2008 roku. Ma na swoim koncie występ w Pucharze Ameryki oraz meczach towarzyskich z reprezentacją Chorwacji. Liga Światowa będzie zatem pierwszym poważnym testem dla tego zawodnika. Conte junor podchodzi optymistycznie do rozgrywek LŚ, do których Argentyna powraca po roku przerwy.

Nie można spekulować – mówi Conte. – To jest zupełnie nowy zespół. Mam nadzieję, że drużyna i trenerzy sprawią, że Argentyna osiągnie taki poziom, jak to było kilkanaście lat temu.

W reprezentacji Argentyny nie brakuje powiązań rodzinnych na linii ojciec – syn. Oprócz Facundo i Hugo Conte mamy także przykład Nicolása Uriarte – syna Jona. Nicolás jest rozgrywającym z wielkim potencjałem. W reprezentacji kadetów gra z kolei Iván Castellani. Jest to oczywiście syn Daniela Castellaniego, trenera Skry Bełchatów oraz reprezentacji Polski mężczyzn. Daniel Castellani także należy do pokonalenia „82”.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved