Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Świetny występ kadetów Wielunia w towarzyskim turnieju

Świetny występ kadetów Wielunia w towarzyskim turnieju

Z brązowym medalem zakończyli swój udział w silnie obsadzonym Turnieju o Puchar Prezesa Skry Bełchatów kadeci Siatkarza Wieluń. Po przegranej w półfinałowym spotkaniu ze Starogardem Gdańskim, triumfowali w meczu o trzecie miejsce zwyciężając UKS Jastarnię.

Zespół z Jastarni może poszczycić się sporymi osiągnięciami w siatkówce młodzieżowej, m.in. trzykrotne Mistrzostwo Polski. Jednak, mimo tych niewątpliwych atutów, ze starcia z wieluńskim zespołem górą wyszedł ten drugi, wygrywając 2:1 (23:25; 25:20; 25:12).

 

W finale spotkały się drużyny SKS-u Starogard Gański i Skry I Bełchatów. Zwycięzcami w meczu okazali się gospodarze, kończąc spotkanie wynikiem 2:1 (25:20; 23:25; 25:9). 

W Turnieju o Puchar Prezesa Skry Bełchatów wzięło udział osiem zespołów "z najwyższej półki" – w większości byli to mistrzowie bądź wicemistrzowie wojewódzcy, często ćwierćfinaliści tegorocznych Mistrzostw Polski kadetów. W tym gronie tym bardziej satysfakcjonuje sukces podopiecznych Leszka Pałygi , którzy zdołali wspiąć się na podium i sięgnąć po brązowy medal. – Jesteśmy naprawdę zadowoleni z osiągniętego wyniku – podsumował występ swoich zawodników trener.

 

Dodatkowym wyróżnieniem dla wielunian było przyznanie tytułu najlepszego libero turnieju zawodnikowi Siatkarza – Bartkowi Łuczakowi . Za najlepszego gracza wieluńskiej drużyny uznany został Przemek Gibek .

 

Nagrody laureatom wręczał sam trener kadry narodowej Daniel Castellani , wspomagany przez Prezesa Skry Bełchatów, Konrada Piechockiego . Prócz pucharu i medali, wśród upominków znalazły się również koszulki, aparat cyfrowy i odtwarzacz mp3.

 

*Autorką tekstu jest Joanna Kozłowska (pulswielunia.eu)

źródło: pulswielunia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved