Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra zmienia plany

Skra zmienia plany

fot. archiwum

Trenerzy lidera PlusLigi zrezygnowali z pięciodniowego pobytu w Jastrzębiu, gdzie w tym tygodniu rozegrają dwa mecze. - I tak w najbliższym czasie częściej będziemy w rozjazdach niż w domu - mówi Jacek Nawrocki.

Jutro PGE Skra zagra z Jastrzębskim Węglem o awans do finału Pucharu Polski. Bełchatowianie w pierwszym spotkaniu wypracowali sobie wielką zaliczkę, bowiem zwyciężyli 3:0, i na dodatek wysoko w każdym z setów. Dzięki temu mają aż 19 punktów przewagi. Mimo to wszyscy w klubie są bardzo ostrożni. – Nic nie jest jeszcze przesądzone – przestrzega Nawrocki , drugi trener zespołu. – Wystarczy, że przegramy pierwszego seta do 17 i zaczną się nerwy. Także Konrad Piechocki, prezes Skry, uważa, żeby nie mówić już o pewnym awansie. Podkreśla, że jego drużynę czeka bardzo trudne zadanie.

 

Według planów zespół miał pojechać na Śląsk we wtorek i zostać tam do soboty. Wtedy bowiem rozegrana zostanie ostatnia kolejka PlusLigi, w której Skra zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. Siatkarze mieli mieszkać i trenować w Jastrzębiu-Zdroju. – Po naradzie postanowiliśmy jednak zmienić plany – informuje Piechocki . – Po spotkaniu w Pucharze Polski wrócimy do Bełchatowa, a w piątek znów pojedziemy do Jastrzębia. 

Dlaczego tak się stało, tłumaczy Nawrocki. – Obliczyliśmy, że gdybyśmy się nie rozmyślili, dwa z trzech najbliższych tygodni spędzilibyśmy na wyjazdach. Chcę jednak zaznaczyć, że program treningów się nie zmienia – kończy.

 

To nie jest jedyny powód zmiany planów. Najważniejszym celem bełchatowskich siatkarzy jest spotkanie z Iskrą Odincowo w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Zostanie ono rozegrane w Łodzi w hali mogącej pomieścić 10 tys. widzów. Tymczasem sala, w której gra Jastrzębski Węgiel, a Skra musiałaby trenować przez dwa dni, jest bardzo mała. Trybuna dla niespełna tysiąca ludzi znajduje się tylko z jednej strony. Takie zajęcia nie pomogłyby w przygotowaniach do meczu z wicemistrzem Rosji. – Nasz obiekt jest pod tym względem bardziej zbliżony do łódzkiego – mówi Nawrocki.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved