Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Sparing MOS Wola – Legia

II liga: Sparing MOS Wola – Legia

W piątek 20 lutego zmierzyły się ze sobą dwa warszawskie zespoły MOS Wola oraz Legia Warszawa. Sparing odbył się w ramach przygotowań do fazy play-off w II lidze mężczyzn.

Oba zespoły wystąpiły w okrojonych składach, mimo to ekipy starały się pokazać z jak najlepszej strony. Mecz zaczął się od bardzo dobrej gry MOSu. Skuteczność w ataku była bardzo wysoka, także obrona oraz blok w tym secie zadecydowały, iż pierwsza odsłona skończyła się wynikiem 25:10. Goście nie istnieli w żadnym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W obronie dwoił się i troił Michał Żurek , w ataku wszyscy spisywali się bardzo dobrze. Na uwagę zasługuje duża liczba piłek podbitych w asekuracji oraz wykończone skutecznym atakiem kontry.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak wcześniejsza partia. Gospodarze wyszli bez zmian i nadal dyktowali warunki gry. Rozgrywający mógł przećwiczyć kilka niekonwencjonalnych zagrań, które w większości kończyły się zdobyczą punktową. Set bez historii, rażąca nieskuteczność gości w ataku oraz bardzo dobra obrona i atak gospodarzy skutecznie wybił z głowy dobry wynik legionistom. Set zakończył się wynikiem 25:16.

Trzecia odsłona była bardziej wyrównana z powodu dokonanych zmian w ekipie gospodarzy. Za Skalskiego od początku seta wszedł Nassalski , a w połowie seta za IlińskiegoBehr . Goście przez większość seta nawiązali walkę. Jednak w końcówce bardziej doświadczeni siatkarze MOS Wola umiejętnie przechylili szalę na swoją korzyść. Po niespełna godzinie gry było już 3-0.

Pomimo porażki gości trenerzy postanowili zagrać jeszcze dwa sety, ponieważ było jeszcze sporo czasu a nikt nie spodziewał się, że trzy partie zakończą się w tak krótkim czasie. Drużyna MOSu w czwartym i piątym secie zagrała już praktycznie całym „drugim garniturem. Pomimo wprowadzonych zmian gospodarze wygrali kolejne dwie partie i wynik całego sparingu brzmiał hokejowo 5-0.

MOS Wola Warszawa – Legia Warszawa 5:0

Skład:

Skład MOS Wola: Skalski, Pawlewicz, Żuber, Iliński, Makowski, Sutyniec, Żurek (libero) oraz Nassalski, Behr, Kaczmarek, Schamlewski

W środę o godzinie 17.00 na hali przy ul. Rogalińskiej siatkarze MOS Wola rozegrają kolejny sparing, tym razem rywalem będą Czarni Radom.

źródło: btwozki.pl