Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Łatwe zwycięstwo Resovii

PlusLiga: Łatwe zwycięstwo Resovii

Siatkarze znad Wisłoka wywieźli trzy punkty z Gdańska, pokonując Trefla bez straty seta. Resovia pozostała na 3. miejscu w tabeli, a Trefl zagra w barażach o utrzymanie.

Mecz rozpoczął się od udanego ataku Wojciecha Winnika. Kolejne dwa ataki w aut (Bruna Zanuta oraz Wojciecha Serafina) dały pierwszy punkt przewagi rzeszowianom. Dwa bloki Hernandeza z Oivanenem, a potem z Gierczyńskim powiększyły przewagę gości (6:3). Z taką samą zaliczką schodzili oni na pierwszą przerwę techniczną. Zaraz potem Hernandez wykonał asa serwisowego. Kilka minut później to samo zrobił Dariusz Szulik. Gospodarze mieli problemy z kończeniem swoich ataków, co wykorzystywali siatkarze Resovii. Na drugiej przerwie technicznej ich przewaga wynosiła już sześć punktów (16:10). Obie strony dość często psuły zagrywkę. Po dobrym serwisie Winnika z przechodzącej piłki zaatakował Zanuto. Również on w kolejnej akcji odrobił atakiem z lewego skrzydła następny punkt (14:17). W tym momencie trener Travica poprosił o czas dla swojej drużyny. Potem gdańszczanie w prosty sposób stracili cztery punkty z rzędu. Nastąpiła zmiana rozgrywającego i przyjmujących, na boisko weszli Łukasz Kruk, Krzysztof Kocik i Dmitry Skoryj. Te zmiany nic jednak nie dały, kolejne punkty zdobywali goście i to oni wygrali ten set 25:15.

Ponownie ładną akcją rozpoczęli siatkarze Trefla. Osiągnęli dwa punkty przewagi, które jednak rzeszowianie szybko odrobili (4:4). Po bloku Dariusza Szulika jego drużyna ponownie miała dwa oczka więcej od przeciwnika (6:4). Kolejny blok na koncie gdańszczan zapisał Wojciech Winnik. Jednak goście pokazali, że też potrafią blokować: Mikko Oivanen zatrzymał Szulika. Pierwszą przewagę w tym secie siatkarze Resovii zdobyli, schodząc na pierwszą przerwę techniczną. Gospodarze walczyli, aby ta przewaga nie rosła. Szczególnie wyróżniał się Wojciech Winnik, który nie tylko atakował, ale także bronił ataki. Rezultat jednak był na korzyść rzeszowian (14:10). Podziw wzbudził blok najniższego siatkarza gości – Pawła Woickiego– na atakującym Trefla. Chwilę później Wojciech Winnik skończył jednak najdłuższą akcję tego seta. Kolejne ataki kończył Wojciech Serafin, zbliżając się na jeden punkt do przeciwnika. Jednak błąd przyjęcia znowu dał rzeszowianom trzy oczka przewagi (20:17). Trener Jerzy Strumiło poprosił o czas. Piłkę setową zdobył Marcin Wika, wprost wbijając piłkę w boisko. Następnie asem serwisowym popisał się Bruno Zanuto (23:24). Do wyrównania po 24 doprowadził Wojciech Winnik. Również on obronił kolejną piłkę setową. Jednak błąd przekroczenia linii środkowej boiska przez Jakuba Bednaruka zakończył tę odsłonę. Rzeszowianie wygrali drugi set 27:25.

Trzeci set rozpoczął się od ataków ze środka: Łukasza Kadziewicza oraz Hernandeza. Po porażce w poprzednim secie gdańszczanie jakby stanęli. Przy stanie 5:1 trener Strumiło poprosił o czas. To nic nie pomogło. Na pierwszej przerwie technicznej rzeszowianie mieli już sześć oczek przewagi. Po asie serwisowym Hernandeza i ataku Krzysztofa Gierczyńskiego było 10:5. Trener Strumiło ponownie wziął przerwę. Po niej punkt zdobył Bruno Zanuto. Kolejne akcje wykazały zdecydowaną przewagę gości, którzy na drugiej przerwie technicznej prowadzili już 16:7. Dwie zagrywki, z którymi nie poradzili sobie przyjmujący Trefla, wykonał Marcin Wika. Po kolejnym bloku rzeszowian było 21:8. Set zakończył się wynikiem 25:11.

Trefl Gdańsk – Resovia Rzeszów 0:3

(15:25, 25:27, 11:25)

Składy drużyn:

Trefl Gdańsk: Winnik, Serafin, Szulik, Bednaruk, Zanuto, Stancelewski, Samardzić (libero) oraz Kruk, Kocik, Skoryy, Kadziewicz, Świrydowicz

Resovia Rzeszów: Gierczyński, Oivanen, Wika, Perłowski, Hernandez, Woicki, Ignaczak (libero) oraz Kusior