Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tak się bawią fani ze stolicy

Tak się bawią fani ze stolicy

fot. archiwum

- To może być rekordowy wyjazd. Już teraz zgłosiło się 50 osób, mamy więc pełny autokar. Chętnych jest jednak więcej, dlatego organizujemy dodatkowego busa – cieszy się szefowa Klubu Kibica Politechniki Ola Matula przed wyprawą do Bełchatowa na mecz ze Skrą.

Każdy, kto chce zobaczyć mecz stołecznego zespołu z mistrzem Polski, może jeszcze się zgłosić. Kontakt do Klubu Kibica jest podany na stronie internetowej zespołu (www.azspw.com). Koszt wyjazdu to 40 złotych. Na mecz kibice wejdą za darmo.

 

Bęben od Czarnych 

Jesteśmy dogadani z innymi klubami, dlatego w większości przypadków wchodzimy na mecze za darmo. My w taki sam sposób rewanżujemy się, gdy fani rywali przyjeżdżają do stolicy. Zdarzają się jednak wyjątki – w Gdańsku musieliśmy płacić za bilet 5 zł. W Warszawie też pobieraliśmy opłaty od części fanów ZAKSY, bo przyjechało ich na mecz aż 150 – dodaje Matula .

 

Klub Kibica Politechniki zrzesza około 50 osób. Większość z nich to dziewczyny. – Płacimy po 90 złotych rocznej składki. Każdy, kto chce, może się do nas w każdej chwili przyłączyć. Warto – podróże to nie tylko świetna zabawa, ale także okazja, by spotkać się z siatkarzami. Często zdarza się bowiem, że zatrzymujemy się na kolację w tej samej knajpie co zawodnicy – kontynuuje Ola.

 

W miarę możliwości finansowych fanów wspiera zarząd Politechniki. W sprawach kibicowskich najbardziej udziela się wiceprezes Akademików Marcin Bańcerowski , który był… pierwszy prezesem Klubu Kibica.

 

Pod koniec 2004 roku pomyślałem, że na naszych meczach jest zbyt smutno. Zebrałem więc ludzi i zorganizowaliśmy wyjazd do Bełchatowa. Pamiętam, że dostaliśmy wtedy bęben od kibiców Czarnych Radom. Na początku 2005 roku powstał Klub Kibica. Dziś jego członkowie dostają od klubu za darmo bilety na mecze u siebie. Czasem otrzymują też inne gadżety np. kalendarze drużyny – mówi Bańcerowski.

 

*Autor – Piotr Kaszubski

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved