Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Pekpol wygrywa turniej w Kotuniu

Pekpol wygrywa turniej w Kotuniu

Siatkarze Pekpolu Ostrołęka zostali zwycięzcami I Powiatowego Festiwalu Piłki Siatkowej, który zorganizowano w Kotuniu. Drugie miejsce przypadło w udziale miejscowej Ósemce, na najniższym stopniu stanęła Wilga Garwolin.

W pierwszym dniu turnieju rywalizowały reprezentacje 9 gmin powiatu siedleckiego. Pomiędzy zgłoszonymi zespołami rozegrane zostały mecze grupowe. Następnie wyłoniono finałową trójkę: Siedlce, Stok Lacki i Wodynie. Najlepszymi siatkarzami okazali sie być chłopcy z PG 4 w Siedlcach. W turnieju uczestniczyło ponad 60 chłopców.

W drugim dniu I Powiatowego Festiwalu Piłki Siatkowej udział wzięły II-go ligowe zespoły. Planowo miały wystąpić w nim: SKF Legia Warszawa, GTS Wilga Garwolin, Pekpol Ostrołęka oraz Ósemka ELMO Siedlce. Niestety drużyna Legii w ostatniej chwili wycofała się z zawodów a jej miejsce przejął drugi zespół siedleckiej Ósemki.Po ciężkich zmaganiach, wyrównanej walce od początku do końca pierwsze miejsce przyznane zostało podopiecznym trenera Andrzeja Dudźca (Pekpol Ostrołęka). Na podium stanęli również Ósemka ELMO Siedlce (2 miejsce) oraz Wilga Garwolin (miejsce 3).

Ósemka ELMO Siedlce – Ósemka II ELMO Siedlce 3:0

(25:20, 26:24, 25:16)

GTS Wilga Garwolin – Pekpol Ostrołęka 2:3

(25:17, 26:24, 22:25, 22:25, 14:16)

Mecz o 3. miejsce

GTS Wilga Garwolin – Ósemka II ELMO Siedlce 3:1

(25:27, 25:21, 25:21, 25:19)

Finał:

Ósemka ELMO Siedlce – Pekpol Ostrołęka 1:3

(20:25, 19:25, 25:22, 21:25)

Klasyfikacja końcowa

1. Pekpol Ostrołęka
2. Ósemka ELMO Siedlce
3. Wilga Garwolin
4. Ósemka II ELMO Siedlce

Najlepsi zawodnicy turnieju:

Zalewski Dominik (Pekpol Ostrołęka)
Jackowicz Marcin (Ósemka ELMO Siedlce)
Traczyk Patryk (GTS Wilga Garwolin)

Na pomysł organizacji turnieju wpadł wicestarosta siedlecki Bartłomiej Kurkus. Chęć promowania siatkówki w regionie wynika z sentymentu pana Bartłomieja do tego sportu. Jako młody chłopak trenował pod okiem pani Turczyn w Szkole Podstawowej nr 4 w Siedlcach.

Później ucząc się w radomskim technikum z zespołem Czarni Radom brał udział w rozgrywkach juniorów oraz III-ligowych (obecna II liga). Zgłębił wtedy podstawy gry a także poznał obecnie znanych sportowców m.in. Roberta Prygla. Po ukończeniu studiów wrócił do Siedlec i mimo, że już nie trenował siatkówka nadal była droga jego sercu.

Zaangażowanie w tworzenie festiwalu połączyło 5 osób, które weszły w skład komitetu organizacyjnego:

  • Bartłomiej Kurkus (wicestarosta siedlecki)
  • Sławomir Adamiak (sekretarz gminy Kotuń)
  • Iwona Miszczak (dyrektor Gimnazjum w Kotuniu)
  • Dariusz Prekurat (trener Ósemki ELMO Siedlce)
  • Tomasz Marciniuk- (radny powiatu siedleckiego)

Turniej uważam za udany, choć spodziewałem się większego zainteresowania ze strony lokalnej społeczności – mówi wicestarosta Bartłomiej Kurkus. – Nie sztuką jest zrobić jednorazową imprezę ale taką, która wpisze się na stałe w kalendarz sportowy regionu i będzie odbywać się cyklicznie. Osobiście dołożę wszelkich starań, by ten festiwal nie był ostatnim. Tym razem skorzystaliśmy z hali Publicznego Gimnazjum w Kotuniu. Za rok być może turniej będzie mógł się odbyć się w innym miejscu na terenie powiatu siedleckiego lub ponownie w Kotuniu, gdzie dzisiaj infrastruktura ku temu jest odpowiednia. I Powiatowy Festiwal Piłki Siatkowej pokazał nam co można poprawić a także co zrobić by zainteresowanie kolejnymi festiwalami było większe. Tegoroczny turniej wsparło 15 sponsorów, którym chciałbym bardzo podziękować za cenną pomoc.

źródło: inf. własna, osemkasiedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved