Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MPJ: Wisła Kraków faworytem turnieju 1/4 Mistrzostw Polski

MPJ: Wisła Kraków faworytem turnieju 1/4 Mistrzostw Polski

Rozgrywki Mistrzostw Polski Juniorek wkraczają w decydującą fazę. W najbliższy weekend zostaną rozegrane turnieje ćwierćfinałowe. Faworytem jednego z nich jest Wisła Kraków.

W dniach 20-22 lutego w hali Wisły Kraków, przy ul. Reymonta 22 rozegrany zostanie turniej 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek. Jego gospodarzem i głównym faworytem, będą siatkarki Wisły Kraków. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim doświadczenie zdobyte na pierwszoligowych parkietach. Oprócz krakowskiej ekipy w turnieju wystąpią: Neptun Końskie, Dargfil Tomaszów Mazowiecki i MKS V LO Rzeszów.

Turniej zainauguruje mecz gospodyń z Neptunem Końskie, który reprezentować będzie województwo świętokrzyskie. Niewiele wiadomo o tej ekipie, jednak wydaje się, że krakowianki nie powinny mieć większych problemów z wygraną. Nie od dziś wiadomo, że świętokrzyskie ekipy nie należą do najsilniejszych w Polsce. Rzadko w Mistrzostwach Polski drużyny z tego województwa awansowały do kolejnej fazy rozgrywek. Być może jednak siatkarki z Końskich postarają się tym razem o niespodziankę.Pół godziny po zakończeniu tego meczu na parkiet wyjdą Dargfil Tomaszów Mazowiecki (druga drużyna województwa łódzkiego) oraz najlepsza ekipa woj. podkarpackiego, MKS V LO Rzeszów. Choć turniej w Krakowie będzie kolejnym etapem rozgrywek Mistrzostw Polski Juniorek, zarówno w ekipie z Tomaszowa Mazowieckiego, jak i z Rzeszowa, występują młodsze siatkarki. W Dargfilu zobaczyć będzie można zeszłoroczne mistrzynie Polski w kategorii młodziczek. Na szczególną uwagę zasługuje osoba Fatimy Piasty, która ma na swoim koncie występy w reprezentacji Polski juniorek. Obecnie uczy się i gra w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Natomiast trzon ekipy z Rzeszowa stanowią kadetki.

Program turnieju ćwierćfinałowego w Krakowie

Piątek, 20.02

15.30: TS Wisła Kraków – MKS Neptun Końskie

MUKS Dargfil Tomaszów Maz. – MKS V LO Rzeszów

Sobota, 21.02

13.00: Neptun – MKS V LO

Wisła – Dargfil

Niedziela, 22.02

10.00: Dargfil – Neptun

MKS V LO – Wisła.

Drugie spotkanie rozpocznie się pół godziny po zakończeniu pierwszego.

źródło: inf. własna, siatkowka.tswisla.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved