Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Nie dały szans krakowiankom

I liga: Nie dały szans krakowiankom

Pewna wygrana siatkarek polickiego Chemika nad Wisłą Kraków potwierdziła, że podopieczne Mariusza Bujka zasłużenie są o krok od dwóch najlepszych drużyn ligi.

Dzięki trzem punktom policzanki wskoczyły na wysokie trzecie miejsce. Mecz nie przysporzył kibicom wielu emocji. Było to jednostronne widowisko, w którym gospodynie od początku narzuciły swój styl gry. Uzyskane wielopunktowe przewagi już w pierwszych fazach setów Chemik utrzymywał do ostatniego oczka. – Zagraliśmy profesjonalnie, tak jak należy. Jeżeli teoretycznie słabszy przeciwnik pokazywał na boisku, że jest słabszy, my musieliśmy to szybko wykorzystać, by stracić jak najmniej sił. Sezon przecież wciąż trwa i chyba będzie trwać dla nas jeszcze długo – komentował trener Mariusz Bujek . Pierwsza partia zakończyła się pogromem młodych siatkarek z Krakowa, które poległy do 10.

Kolejne odsłony meczu nie były drastycznie inne, chociaż w drugim secie Wisła dzielnie walczyła i przez znaczną część gry dotrzymywała kroku rywalkom. Momentami krakowianki pokazywały, że drzemią w nich niemałe możliwości także w bloku, dzięki któremu wyszły nawet na prowadzenie 5:2 oraz 8:6. – Jest to ciekawy zespół. Dobrze, by się w tej lidze utrzymały. Jak będą walczyć tak jak w drugim secie, to zajdą daleko w Mistrzostwa Polski juniorek, a do tej imprezy się właśnie szykują – komplementował zespół z Krakowa Bujek. Sen o wygranej partii szybko jednak prysnął. Wisła zaczęła popełniać sporo prostych błędów, a Chemik bezlitośnie je wykorzystywał. Kiwa Ewy Kwiatkowskiej wzdłuż linii bocznej dała 9 punkt i pierwsze prowadzenie w secie gospodyniom. W kolejnych minutach policzanki podwyższały prowadzenie i szybko zrobiło się 11:8 po dobrych serwisach Marty Wellny . Przyjezdne wróciły do gry w końcówce, ale tylko na chwilę. PSPS wygrał do 22.

W ostatniej części meczu znów dobre zagrywki Chemika zadecydowały o szybkim wyjściu na wysokie prowadzenie. Pierwsza kunsztem w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła wykazała się Justyna Raczyńska i po jej uderzeniach z pola zagrywki właśnie było już 8:4. Przy stanie 16:6 wygrana PSPS była już pewna. Ostatecznie policzanki dały ugrać przyjezdnym 18 oczek.

Kolejne jakże ważne i przedostatnie zarazem spotkanie fazy zasadniczej tego sezonu Chemik rozegra 28 lutego z Sokołem w Chorzowie.

Chemik Police – Wisła Kraków 3:0

(25:10, 25:22, 25:18)