Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bagnoli trenerem Sbornej

Bagnoli trenerem Sbornej

Daniele Bagnoli został trenerem reprezentacji Rosji siatkarzy. O powierzeniu kadry jego w ręce zarząd Rosyjskiej Federacji Siatkarskiej zdecydował jednogłośnie. Z kolei Rosjanki oddano pod opiekę trenerowi Kuzyutkinowi.

Bagnoli był głównym kandydatem na stanowisko trenera Sbornej. Kontrakt, który włoski szkoleniowiec niedługo podpisze będzie obowiązywał do końca 2010 roku. Tym samym nowy trener Rosjan będzie musiał opuścić pozycję pierwszego trenera w moskiewskim Dynamie, które prowadzi od 2007 roku. Wcześniej pracował w swoim kraju i prowadził m.in. Sisley Treviso i Pallavolo Modena.

Jestem bardzo zadowolony, że będę mógł poprowadzić rosyjską reprezentację przez te dwa lata – mówił w rosyjskich mediach 55-letni Bagnoli. – Przez ten czas, który tu byłem perfekcyjnie nauczyłem się tego kraju, poznałem zawodników i ich możliwości.Warto przypomnieć, że Włoch startował również w konkursie na trenera polskiej reprezentacji siatkarzy, jednak od początku bardziej zainteresowany był kadrą wschodnich siatkarzy.

Natomiast kadrę rosyjskich siatkarek objął decyzją Rosyjskiej Federacji Siatkarskiej Vladimir Kuzyutkin. Jego asystentem będzie prawdopodobnie szkoleniowiec Zarienczje Odincowo Vadim Pankov.

źródło: inf. własna, sportbox.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved