Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Żaliński: Nie liczę na powołanie do kadry

Wojciech Żaliński: Nie liczę na powołanie do kadry

Atakujący Jadaru Radom Wojciech Żaliński był wyróżniającym się zawodnikiem w przegranym meczu ze Skrą Bełchatów. Było to pierwsze spotkanie popularnego Cisoli, w którym wystąpił od samego początku, po skręceniu nogi w kostce.

Zawodnik pokazał, że jest ważnym ogniwem zespołu i potrafi wziąć na siebie ciężar gry. Jego klasę dostrzegają również rywale, którzy uważają, że czeka go wspaniała kariera, zarówno klubowa, jak i reprezentacyjna.

Mikołaj Dymek (RadomSport.pl): Poza pierwszym setem wasza gra wyglądała dość dobrze, ale nie udało się urwać punktu Skrze.Wojciech Żaliński: Nie udało się niestety. Ciężko się gra z mistrzem Polski, wiadomo jaka to jest drużyna i jaki poziom prezentuje. Aczkolwiek nie robimy z tego jakieś wielkiej tragedii, taki jest sport. Myślę, że dobrze zaprezentowaliśmy się przed licznie zgromadzoną publicznością i nasza walka w drugim i trzecim secie dla wielu mogła być niespodzianką.

Widać, że po twojej kontuzji kostki nie ma już śladu, ale podczas meczu łapałeś się za bark, z którym miałeś już problemy w tym sezonie.

Nie chciałbym się wypowiadać na temat swojego zdrowia. Sezon jest długi i każdego kiedyś coś tam zaboli i odruchowo łapie się za to miejsce.

Po meczu rozmawiałeś z nowym trenerem reprezentacji Polski Danielem Castellanim, liczysz na powołanie do kadry?

Nie, nie liczę. Mam nadzieję, że będę zdrowy, bo to jest najważniejsze i nie chcę mieć oczekiwań w stosunku do kadry, bo nie chcę się później rozczarować.

Zostały wam dwa mecze do końca rundy zasadniczej. Przydałyby się jakieś punkty.

Zawsze liczymy na jakieś punkty. Te mecze z pewnością nie będą łatwe, ale żeby zapewnić sobie spokojne utrzymanie w lidze musimy zanotować jakąś zdobycz punktową w tych dwóch ostatnich spotkaniach, by móc spokojnie przygotowywać się do play-offów.

Rozmawiał: Mikołaj Dymek (RadomSport.pl)

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved