Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga kobiet: Derbowy dreszczowiec dla Ekstrimu

III liga kobiet: Derbowy dreszczowiec dla Ekstrimu

Prawie dwóch godzin potrzebowały siatkarki Ekstrimu Gorlice, aby wygrać swój szósty mecz w rozgrywkach play-out. Tym razem gorlickie siatkarki pokonały 3:2 MKS Podkarpacie Bobową.

Spotkanie cieszyło się dość dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gorlic i okolic. Derbowy mecz oba zespoły zagrały z dużą determinacją i zarówno Ekstrim i Podkarpacie zagrały niezły mecz, którego dawno nie można było zobaczyć w hali OSiR. Zwycięstwo „gorlickich złotek” było również bardzo cenne z uwagi na to, że zajmują one siódme miejsce w grupie 13 zespołów. Podkarpaciu, które zajmie ósme miejsce, pozostało jeszcze do rozegrania za tydzień wyjazdowe spotkanie z Salosem Kraków, ale nie będzie one już miało żadnego znaczenia przy końcowej klasyfikacji III ligowych drużyn w województwie małopolskim.

W pierwszym secie meczu podobnie jak tydzień temu z MOS-em Chrzanów trener Janusz Wojdyła dał szansę młodym siatkarkom, które od początku sezonu z każdym spotkaniem grają coraz więcej w III ligowych meczach. Wyjściowa „szóstka” w składzie Ewa Wojdyła, Kinga Kozyra, Katarzyna Barszcz, Karolina Firlit, Karolina Różycka (libero) oraz dwie bardziej doświadczone siatkarki Magdalena Deć oraz kapitan gorlickiego klubu Honorata Dembska zagrały przyzwoicie na tle doświadczonych siatkarek Podkarpacia. Choć po kilku minutach przegrywały one już 13:7, to po przerwie dla Ekstrimu odrobiły one straty do dwóch punktów przegrywając już jedynie 17:15. Końcówka seta była bardzo zacięta i siatkarki z Bobowej wygrały tego seta do 21. Nie pomogły wcześniej przeprowadzone zmiany i wejście na boisko siatkarek Ekstrimu Agnieszki Olchawy oraz Anny Załęskiej.

W drugim secie Ekstrim zagrał już bardziej skutecznej wygrywając go do 22 doprowadzając w całym meczu do remisu 1:1. Duża w tym zasługa Agnieszki Olchawy, Agaty Tomczak oraz Anny Załęskiej. Determinacja po obu stronach sprawiła, że widzowie byli świadkami ładnych i ciekawych akcji po obu stronach siatki.

Trzeci set do wyniku 12:10 dla Podkarpacia był podobnie jak wcześniejsze sety wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać zdecydowanej przewagi. Od tego momentu jednak w zespole Ekstrimu zaczęło szwankować przyjęcie i gorlickie siatkarki nie potrafiły skutecznie zakończyć swoich ataków. Wykorzystały to zawodniczki trenera Adama Urbanka wygrywając zdecydowanie seta do 15, obejmując prowadzenie w całym meczu 2:1.

Czwarty decydujący set być o może o zwycięstwie Podkarpacia był od samego początku bardzo zacięty i emocjonujący niż pozostałe trzy sety. Od samego początku miejscowe siatkarki nie potrafiły uzyskać zdecydowanego prowadzenia i zawodniczki z Bobowej były blisko wygrania całego meczu. Zacięta końcówka seta przysporzyła kibicom w hali OSiR wielu emocji. Obroniona piłka setowa i meczowa przez gorlickie siatkarki przy stanie 23:24 dla Podkarpacia była początkiem dużych emocji w końcówce. Kolejne trzy punkty zdobyła już najbardziej doświadczona zawodniczka Ekstrimu – Anna Załęska, która skutecznie skończyła wszystkie swoje trzy ataki z prawego skrzydła, doprowadzając do remisu w spotkaniu 2:2.

O końcowym wyniku niedzielnego meczu miał zatem zadecydować piąty set. Od samego początku jego trwania gorliczanki uzyskały zdecydowaną przewagę prowadząc już nawet 10:3. Zespół Podkarpacia próbował jeszcze nawiązać walkę zmniejszając straty do 5 punktów, ale było to zdecydowanie za mało dla dobrze grających siatkarek Ekstrimu, które pewnie wygrały tego seta 15:6 i całe spotkanie 3:2.

Cały mecz jak przystało spotkanie derbowe był bardzo emocjonujący i każdy z zespołów walczył o zwycięstwo. Tym razem gorliczanki udanie zrewanżowały się za wyjazdową październikową porażkę 3:1.

Dla gorlickiego klubu to jednak nie koniec sezonu 2008/2009 , bowiem już za miesiąc będzie organizatorem i gospodarzem II Międzynarodowego Memoriału im. Stanisława Elmera w piłce siatkowej kobiet w kategorii młodziczek. Pomimo, że jest to turniej młodzieżowy w tym roku po raz pierwszy zostanie on dodatkowo wzbogacony pokazowym turniejem seniorskim z udziałem między innymi klubu PWSZ Karpaty Krosno, który występuje obecnie w II lidze kobiet.

Realizowany projekt sportowej rywalizacji organizowany przez KRS Ekstrim Gorlice będzie możliwy do zrealizowania dzięki finansowemu wsparciu przez Województwo Małopolskie oraz Miasto Gorlice.

KRS EKSTRIM Gorlice – MKS Podkarpacie Bobowa 3:2

(21:25, 25:22, 15:25, 26:24, 15:6)

EKSTRIM: Kinga Kukuła, A. Olchawa, A.Tomczak, K. Firlit, E. Wojdyła, A. Załęska, K.Kozyra, K.Barszcz, M. Deć, Katarzyna Kukuła, H. Dembska (kapitan) oraz K. Różycka (libero)

Podkarpacie: M. Ziomek, M. Osika, B. Dziedzic, J. Wojtaczka, K. Zięba, M. Tarasek, M. Majcher- Szczepanek (kapitan), K. Drąg, M. Warzycka, A. Kachniarz oraz M.Ćwikła (libero).

Autor: Andrzej Obstalecki (ekstrim.gorlice.pl)

źródło: ekstrim.gorlice.pl