Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: Mieliśmy problemy z wyprowadzeniem ataku

Fabian Drzyzga: Mieliśmy problemy z wyprowadzeniem ataku

Delecta Bydgoszcz we wczorajszym spotkaniu pokonała 3:2 Domex Tytan AZS Częstochowa. – W tie-breaku zawodnicy Delecty rzucili wszystko na jedną szalę – mówił po meczu rozgrywający AZS-u, Fabian Drzyzga.

To było trudne spotkanie dla obu drużyn. Przegrywaliście już 2:0 w tym spotkaniu. Udało się doprowadzić do tie-breaka. Co się stało, że nie wyszliście z niego zwycięsko?

Fabian Drzyzga: Ciężko powiedzieć. Trzeci i czwarty set zagraliśmy naprawdę bardzo dobrze w przyjęciu, co nam pozwoliło, szczególnie Andrzejowi Stelmachowi dobrze rozgrywać piłki. Natomiast w tie-breaku zawodnicy Delecty rzucili wszystko na jedną szalę, na jedną kartę. Zagrali ofensywnie, bardzo dobrze zagrywką. My mieliśmy problemy z wyprowadzeniem ataku. Ciężko się gra, jak się zaczyna set od 7:1, jak dobrze pamiętam, więc ciężko było tego tie-breaka wygrać.

To jest już czwarty tie-break, który gracie w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Trzykrotnie wygrywaliście, ten niestety przegrany. Co zrobić, aby następnym razem tego tie-breaka wygrać?

Trudno powiedzieć. To tylko sport. Z taką grą, jaką dzisiaj graliśmy wywieźliśmy stąd punkt, a mogliśmy skończyć z zerowym dorobkiem punktowym. A co zrobić? Nic. To jest sport. Bydgoszcz zagrała dobrze w tie-breaku. Gratulacje dla chłopaków za dobrą grę od samego początku. A my wygraliśmy większość tie-breaków w tym sezonie, więc nie będziemy się przejmować jedną porażką.

Pokonaliście Coprę Piacenzę. Teraz spotkanie rewanżowe u Was w Częstochowie. Chcecie na pewno to spotkanie wygrać. Jak więc zagrać, aby je zwyciężyć?

Tam są naprawdę zawodnicy klasy światowej. No na pewno nie przestraszymy się, tak samo jak jechaliśmy do nich. Nie przestraszyliśmy się, zagraliśmy na maksa, udało nam się wywieźć stamtąd zwycięstwo. U siebie na pewno będziemy jeszcze bardziej zmobilizowani. Kibice przyjdą, doping będzie. Damy z siebie na pewno sto procent.