Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

VII Memoriał Wagnera przyćmi dotychczasowe

Reprezentacje z najwyższej półki wystąpią w VII Memoriale Huberta Wagnera. Organizatorzy do hali Urania zaprosili Rosjan, Włochów i Serbów. Nie zabraknie oczywiście Polaków, dla wszystkich będzie to sprawdzian przed mistrzostwami Europy

Tak wielu utytułowanych drużyn w historii memoriału poświęconemu pamięci największego polskiego trenera jeszcze nie było. Rosjanie to brązowi medaliści Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i aktualni wicemistrzowie Europy. Nie mniej sukcesów na swoim koncie mają Serbowie – brąz na ostatnich mistrzostwach Starego Kontynentu czy czwarte miejsce mistrzostw świata w Japonii [jeszcze jako Serbia i Czarnogóra – red.]. Mimo że w ostatnich latach Włosi nie odnieśli spektakularnego sukcesu, to nie można zapominać, że ich gwiazdy na co dzień występują w najsilniejszej lidze na świecie Serie A.

Zaproszenia do tych państw zostały już wysłane – mówi Jerzy Mróz, prezes fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Nie jest jednak przesądzone, czy w zawodach nie weźmie udział aż sześć państw. Chęć przyjazdu na Warmię i Mazury wyrazili bowiem Hiszpanie, najlepsi siatkarze mistrzostw Europy w 2007 r.Siódma edycja corocznego memoriału rozegrana zostanie w dniach 21-23 sierpnia. Czyli około półtora tygodnia po eliminacjach (Polacy zagrają w Katowicach) do mistrzostw świata i tuż przed mistrzostwami Starego Kontynentu w Turcji.

Termin został już zaklepany – kontynuuje Jerzy Mróz. – Jest rewelacyjny, ponieważ przypada dokładnie na 12 dni przed mistrzostwami w Turcji. Na organizację turnieju w tym czasie dostaliśmy też zgodę od CEV [Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej – red.]. Pozwolenie było konieczne, ponieważ jest międzynarodowy przepis, który mówi, że tego typu zawody trzeba rozegrać minimum na 15 dni przed imprezą rangi mistrzowskiej. Władze CEV poszły nam na rękę, kiedy przekonały się, jak poważną imprezę organizujemy w Olsztynie.

Hiszpania to niejedyna reprezentacja, która z chęcią wystąpiłaby w memoriale, zgłosiły się również Anglia, Australia, Katar oraz kadra Polski B. Ostatecznych uczestników międzynarodowego turnieju powinniśmy poznać w marcu.

Jeżeli wystąpi sześć zespołów, wówczas mecze rozgrywane będą przez pięć dni (a nie trzy) i część z nich odbyłaby się poza Olsztynem. Jak twierdzą organizatorzy, dużo w tej kwestii będzie zależało od decyzji trenera reprezentacji Polski Daniela Castellaniego.

autor tekstu: Michał Koronowski, Gazeta Wyborcza Olsztyn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved