Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Nowe zawodniczki na treningach Piasta Szczecin

Nowe zawodniczki na treningach Piasta Szczecin

fot. archiwum

Od pewnego już czasu trener Marek Mierzwiński ma do dyspozycji tylko osiem zdrowych zawodniczek. W związku z tym zaprasza na treningi zaprzyjaźnione siatkarki. W tym tygodniu pojawiły się Karolina Kijana oraz Joanna Wojtas.

Obie doskonale znam, ponieważ grały u mnie, gdy prowadziłem drugi zespół Piasta. Swego czasu trenowały też pod okiem …Iriny Archangielskajej. Większość dziewczyn je zna i stąd moja prośba, aby pomogły nam w treningach – tłumaczy szkoleniowiec szczecińskiej drużyny.

Obie zawodniczki chętnie przystały na tę propozycję. – Czy trener długo nas musiał przekonywać? Nie, praktycznie od razu się zgodziłyśmy. Ustaliłyśmy, że będziemy pojawiać się w hali SDS dwa razy w tygodniu – mówi Wojtas . – Na co dzień gramy w lidze amatorskiej i to w zespole lidera i każdy dodatkowy trening na pewno nam się przyda – dodaje Kijana .

Na zajęciach PRO KON STAL Piasta już wkrótce pojawi się również Anna Grejman . To utalentowana juniorka, która do tej pory grała w II lidze w zespole RSMS Police. – Ania obecnie przygotowuje się z nami do turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski juniorek, co nie znaczy, że nie może rozpocząć zajęć z pierwszym zespołem. Dla obu stron będzie to bardzo korzystny układ – zapewnia trener młodych siatkarek Piasta, Danuta Ciesińska .Niestety, żadnej z tych zawodniczek nie można już zgłosić do rozgrywek o mistrzostwo I ligi. Przepisy PZPS są w tym przypadku jasne. Po zamknięciu okienka transferowego nie można podpisać kontraktu z żadną siatkarką, która w tym sezonie lub w przeszłości była zgłoszona do jakichkolwiek rozgrywek.

źródło: piast.szczecin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved