Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Mirosław Przedpełski: Skuteczny program reform to priorytet

Mirosław Przedpełski: Skuteczny program reform to priorytet

fot. archiwum

W dniach 16-17 lutego po raz pierwszy w historii PZPS odbędzie się Kongres Siatkówki Młodzieżowej „SPAŁA 2009”. W Centralnym Ośrodku Sportu spotka się ponad 250 uczestników – przedstawicieli WZPS-ów i klubów. Wszyscy będą mieli wspólny cel...

… – wypracować odpowiedni program kierunków rozwoju siatkówki młodzieżowej w Polsce.

Kongres będzie swego rodzaju forum dyskusyjnym, wymianą poglądów ludzi działających w siatkówce młodzieżowej. Trzeba jednak pamiętać, że zupełnie inny jest sposób patrzenia na siatkówkę młodzieżową w większych ośrodkach, takich jak Śląsk czy Warszawa, a zupełnie inny w mniejszych. W Spale spotkają się przedstawiciele różnych stanowisk i wreszcie będą mieli okazję wspólnie porozmawiać na temat tego, w jakim kierunku iść, jaką reformę szkolenia zastosować, jak zmienić system rozgrywek młodzieżowych, żeby przyniosło to oczekiwane rezultaty – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski.

Mirosław Przedpełski podkreślił, że Kongres w Spale to nie czas i miejsce na krytykanctwo obecnej sytuacji. Podstawą organizacji tego przedsięwzięcia jest bowiem znalezienie recepty na to, by siatkówka młodzieżowa w naszym kraju funkcjonowała coraz lepiej.Nie po to się spotykamy, żeby się nawzajem krytykować. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że wiele rzeczy trzeba poprawić, dlatego będziemy wyciągać wnioski, wysuwać sugestie, składać propozycje. Podstawowa zasada Kongresu będzie następująca: „Jak coś krytykujesz, zaproponuj rozwiązanie, by to zmienić, ulepszyć .

Znalezienie złotego środka w kwestii rozwoju siatkówki młodzieżowej na pewno nie będzie łatwe, bo ile osób – tyle różnych poglądów, ale Kongres właśnie po to jest – żeby przedstawić różne punkty widzenia i drogą swobodnej dyskusji i negocjacji wybrać odpowiednie reformy systemu szkolenia młodzieży.

Na pewno niełatwo będzie znaleźć złoty środek, ale dla dobra siatkówki warto dojść do konsensusu. Cel Kongresu jest taki, żeby wreszcie na spokojnie przedyskutować sprawę kierunków rozwoju siatkówki młodzieżowej i wypracować skuteczny program reform, który jak najszybciej zostanie wprowadzony w życie. Zdaję sobie sprawę, że od razu, z dnia na dzień, trudno będzie go zrealizować, ale w kilkuletnim okresie będzie to nasz priorytet. W końcu wszyscy mamy jeden wspólny cel – uczynić siatkówkę sportem narodowym Polaków – podkreślił prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

*Tekst przygotowała Aneta Stożek – PZPS

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved