Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał siatkarski młodziczek w Gorlicach

Memoriał siatkarski młodziczek w Gorlicach

Dokładnie za miesiąc zostanie rozegrany II Międzynarodowy Memoriał im. Stanisława Elmera w piłce siatkowej kobiet w kategorii młodziczek. Będzie to już druga edycja organizowana przez Klub Rekreacyjno – Sportowy EKSTRIM Gorlice.

Turniej ma na celu uczczenie pamięci Stanisława Elmera – wielkiego propagatora i sympatyka sportu, przyjaciela dzieci i młodzieży oraz jednego z inicjatorów powstania sekcji siatkówki żeńskiej w tym mieście. Oprócz tego będzie to okazja do popularyzacji piłki siatkowej w Gorlicach poprzez organizację tak dużego przedsięwzięcia sportowego.

Tym razem organizatorzy postanowili bardziej go uatrakcyjnić, zachęcając mieszkańców powiatu gorlickiego do większego uczestnictwa w sportowym wydarzeniu. Na pewno ma w tym pomóc pokazowy turniej w kategorii seniorek z udziałem między innymi drugoligowego klubu prowadzonego przez grającego trenera Marzenę Solską – Karpat Krosno, który prezentuje bardzo ciekawą siatkówkę. Z pewnością 14 marca w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach nie zabraknie sympatyków siatkówki.Oficjalnie rozpoczęcie całego Memoriału zaplanowano 14 marca 2009 roku o godzinie 10:00 w hali OSiR. Uczestniczyć w nim będzie od 12 do 16 zespołów młodziczek oraz cztery zespoły seniorskie. Mecz rozgrywane będą rozgrywane na dwóch obiektach sportowych. Oprócz wspomnianej głównej hali również w sali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach.

Odnośnie reszty uczestników, którzy wezmą udział w II Międzynarodowym Memoriale im. Stanisława Elmera w piłce siatkowej kobiet w kategorii młodziczek, gorlicki klub od kilkunastu dni informuje o realizowanym projekcie i rozsyła zaproszenia do krajowych i zagranicznych klubów. Ostateczny beneficjentów w kategorii młodziczek oraz seniorek poznamy pod koniec lutego, kiedy to zostanie rozstrzygnięta lista uczestników.

Zgłoszenia zainteresowanych klubów można przesyłać do 20 lutego br na: klub.ekstrim@op.pl. Organizatorzy nie przewidują pobierania opłat wpisowych, a koszty uczestnictwa w turnieju zainteresowane kluby pokrywają we własnym zakresie. Wstępny ustalony program zakłada, że 13 marca 2009 planowany jest przyjazd zagranicznych i krajowych zespołów, które z uwagi na dużą odległość od Gorlic nie były by w stanie uczestniczyć w oficjalnym otwarciu w dniu następnym. Zakończenie turnieju planowane jest na dzień 15 marca około godziny 15:00. Oficjalny patronat medialnym nad organizowanym przedsięwzięciem sportowym podobnie jak w roku ubiegłym objęła Polska Gazeta Krakowska, co jest bardzo dużym wyróżnieniem dla tego klubu w województwie małopolskim.

Przeprowadzenie i organizacja II Międzynarodowego Memoriału im. Stanisława Elmera w piłce siatkowej kobiet w kategorii młodziczek będzie możliwy do zrealizowania dzięki finansowemu wsparciu Województwa Małopolskiego i Miasta Gorlice. Również bardzo ważnym będzie wsparcie pani Jadwigi Wójtowicz oraz Firmy Handlowo – Usługowej „AUTO – POLAK” Gorlice – głównych sponsorów KRS EKSTRIM Gorlice. Organizatorzy jednak wciąż poszukują nowych sponsorów, którzy wspomogą jeszcze organizację sportowego projektu realizowanego przez gorlicki klub.

źródło: ekstrim.gorlice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved