Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dominika Kuczyńska: My walczymy do końca

Dominika Kuczyńska: My walczymy do końca

fot. archiwum

Centrostal Bydgoszcz w miniony weekend pokonał AZS Białystok, zaś teraz zmierzy się z Muszynianką Fakro Muszyna. - Siła Centrostalu tkwi w zespole - mówi Dominika Kuczyńska, która zapowiada walkę w meczu z "Mineralnymi".

W ostatniej kolejce pokonałyście AZS Białystok. Co możesz powiedzieć o przebiegu tego spotkania?

 

Dominika Kuczyńska : – Szkoleniowiec z Białegostoku deklarował przed meczem, że Centrostal jest drużyną z którą chciałby grać, z którą jego zespół potrafi grać a on sam zna sposób na bydgoszczanki. Dlatego mam nadzieję, że pokonując AZS po raz drugi w tym sezonie za 3 punkty pokazałyśmy, że nie jesteśmy jednak "wygodnym" przeciwnikiem dla Białegostoku. Ciężko mi ocenić czy mecz był trudny. Byłyśmy przygotowane na walkę. Zdobyte w tym meczu punkty są dla nas bardzo istotne w walce o jak najwyższą lokatę przed fazą play off. Kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu była przede wszystkim dobra gra w zagrywce. Zdecydowanie słabszy w naszym wykonaniu był drugi set, stąd dość wysoka przegrana w tej partii meczu. Tym bardziej cieszy fakt, że po chwilach słabości zespół pokazał swój prawdziwy charakter i w kolejnych odsłonach ponownie to my kontrolowałyśmy grę . 

Wygrana w tym meczu oraz porażka Farmutilu przedłużyła walkę o 3. pozycję w lidze przed fazą play-off. Czy ze względu na to, będziecie walczyć o tę lokatę do końca sezonu zasadniczego?

 

Do końca rundy zasadniczej pozostały 3 mecze. Patrząc na tabelę wiele może się jeszcze wydarzyć. W sporcie wszystko jest możliwe. Będziemy więc walczyć o każdy punkt .

 

Po pierwszej rundzie rozgrywek, Centrostal okrzyknięto "czarnym koniem" PlusLigi Kobiet. Jakie jest twoje zdanie?

 

Myślę, że nikt nie stawiał na Centrostal jako zespół mogący realnie walczyć o "czwórkę". To, że nie mamy gwiazd nie oznacza, że nie potrafimy grać i bić się o te najwyższe cele. To trochę tak jak w bajce "To nie wszystko mieć boisko". Niejednokrotnie zespoły budowane z myślą o wielkim sukcesie zawodziły, a solidny zespół gdzieś ze środka tabeli zaskakiwał. Czarny koń… – być może…

 

W czym tkwi siła Centrostalu? Po nieudanym poprzednim sezonie, teraz walczycie o dużo wyższe cele…

 

Siła Centrostalu tkwi w zespole, który tworzy zgrany kolektyw, w połączeniu doświadczenia i rutyny z młodością i ambicją, a przede wszystkim w pracy jaką wykonujemy na treningach… Być może jest w tym też element zaskoczenia. W końcu okrzyknięto nas tym "czarnym koniem" czy "rewelacją sezonu" .

 

W następnej kolejce czeka was stracie z Muszyną. Będzie rewanż?

 

Przed nami niewątpliwie starcie z bardzo wymagającym przeciwnikiem. My walczymy do końca. Piłka jest okrągła. Wszystko jest możliwe .

 

*Rozmawiała Weronika Grabowska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved