Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia: Emocje na inaugurację IV turnieju fazy zasadniczej

Brazylia: Emocje na inaugurację IV turnieju fazy zasadniczej

Na inaugurację IV turnieju Superligi mężczyzn wygrywały Cimed, Sada Cruzeiro, Vivo/Minas, Volei Futuro, Fatima/UCS i Santander/Banespa. Największe emocje były w meczach Tigre Unisul z Sadą Cruzeiro i Ulbry z Santander/Banespa. Na czele tabeli są aktualnie Cimed i Vivo/Minas.

Większość meczów inaugurującej IV turniej fazy zasadniczej, 21. kolejki, rozgrywana była w nocy z 11 na 12 lutego polskiego czasu. Mecz inaugurujący kolejkę zagrały natomiast już 9 lutego w Ginasio Paulo Portela w Suzano, zespoły miejscowej Ulbry i Santander/Banespy. Było to widowisko godne rozpoczęcia ostatniego turnieju fazy zasadniczej. Walka przez całe spotkanie była bardzo wyrównana. Banespa miała dużą przewagę w bloku (17:8), ale straciła ją licznymi błędami własnymi (38 błędów, przy 29 rywala). W efekcie pojedynek był bardzo wyrównany i w małych punktach zakończył się jednopunktową przewagą Banespy (108:107). Siła ataku obydwu drużyn była identyczna (59:59) a główny wpływ na nią mieli najlepiej punktujący zawodnicy kolejki – Fabio Oliveira (Ulbra) i Filipe Ferraz (Banespa), którzy dla swoich drużyn zdobyli po 20 punktów. Bardzo dobrze zagrał rozgrywający Ulbry – Raphael Margarido, który oprócz nagrody dla najlepiej rozgrywającego zawodnika kolejki, zainkasował też drugie wyróżnienie – dla najlepiej broniącego zawodnika kolejki. Znakomitą grę blokiem Banespy trzymali Mauricio Souza i Marcos Acacio (zaliczyli po 4 punktowe bloki).

Nie mniejsze emocje były w Ginasio Ser Tigre w Joinville, gdzie miejscowy zespół Tigre Unisul podejmował powracającą do klasy z początku sezonu Sadę Cruzeiro. O dziwo, za sprawą Leonardo Mirandy (19 pkt w tym 15 z ataku) i Douglasa Cordeiro (17 pkt, w tym 14 z ataku), Sada miała wyraźną przewagę w ataku (62:42). W ekipie gospodarzy najwięcej punktował Anderson Rodrigues (13 pkt), a trzech innych zawodników (wśród nich Kubańczyk Alain „Roca” Borrero) zdobyło dla gospodarzy po 12 punktów. Zwycięska Sada dominowała też w polu zagrywki (Leonardo Miranda zaserwował 3 asy serwisowe). Gospodarze mieli natomiast dużą przewagę w bloku (18:9, Gustavo Bonatto punktował aż 7 razy blokiem, co jest osiągnięciem wybitnym, zważywszy, że w sumie zdobył 12 punktów dla Tigre)) i popełniali zdecydowanie mniej błędów (26 przy 43 rywala). W efekcie 2 małymi oczkami wygrali w meczu siatkarze Tigre (106:104), ale mecz przegrali w tie-breaku.Estadio Gigantăo w Araraquara było areną jednostronnej potyczki pomiędzy gospodarzami – Lupo Nautico, a mistrzami kraju – Cimedem Florianopolis. Mistrzowie wygrali zdecydowanie w trzech setach, choć wystawili do meczu rezerwowy skład. Nie grał między innymi Lucas Saatkamp, a Theo Lopes pojawił się tylko dwa razy na krótkie zmiany. Leandro Santos (11 pkt) i Aureliano Silva (10 pkt) byli najlepiej punktującymi zawodnikami Cimedu. Pierwszy z nich punktował na wysokiej skuteczności – 56%, co dało mu tytuł najlepiej atakującego zawodnika kolejki. Dla gospodarzy 11 razy punktował Guilherme Hage.

W Caxias do Sul ekipa gospodarzy – Fatima/UCS – pokonała 3:1 źle grającą w tym sezonie drużynę Bento Volei. Thiago Machado (19 pkt) i Enoch Souza (18 pkt) byli najlepiej punktującymi zawodnikami gospodarzy. Franco Paese punktował 13 razy dla pokonanych gości. Gospodarze zagrali rewelacyjnie w polu zagrywki (10 asów serwisowych, najwięcej, bo 4, Thiago Machado). W bloku bardzo efektywnie zagrał inny zawodnik Fatimy – Marcos Nascimento (5 pkt blokiem).

Tym razem w Ginasio Poliesportivo do Riacho w Contagem (dzielica Belo Horizonte) rozegrali swój mecz z Alvares/Vitoria siatkarze Vivo/Minas. Tylko w pierwszym, secie goście stawili zacięty opór i w końcówce przechylili na swoją stronę szalę zwycięstwa (31:29). W trzech pozostałych setach wyraźnie dominowali gospodarze. Vivo nadal gra bez Andre Nascimento, a główną siłą zespołu w ataku jest Mauricio Silva (17 pkt). Czołową postacią gości był Rogerio Nogueira (15 pkt).

W ostatnim meczu kolejki, w Ginasio Plácido Rocha w Araçatuba, miejscowi siatkarze Volei Futuro wygrali w trzech setach z Santo Andre. Trzeba przyznać, że w odróżnieniu od kilku poprzednich – fatalnych meczów, tym razem gracze Santo Andre pokazali zacięcie do walki i niemałe umiejętności, a mecz wcale nie był jednostronny. Dla gospodarzy najlepiej punktował Wallace Souza (20 pkt) który jako jeden z trzech zawodników został najlepiej punktującym zawodnikiem kolejki. Dla pokonanych gości Daniel Maciel zdobył 13 punktów. O tym, że Santo Andre zagrało dobry mecz, świadczy fakt, że Douglas Barbosa został najlepiej blokującym zawodnikiem kolejki, a Mariano Celso – najlepszym libero kolejki. Królem przyjęcia w tej kolejce został natomiast zawodnik Volei Futuro – Carlos Grillo, który w 23 próbach odbioru zagryki rywala nie popełnił żadnego błędu, a 74% zagrywek przyjął idealnie.

Najlepsi zawodnicy 21. kolejki Superligi mężczyzn

Najlepiej punktujący:
 WALLACE SOUZA (VOLEI FUTURO)
 FABIO OLIVEIRA (ULBRA/SUZANO/MASSAGEOL)
 FILIPE FERRAZ (SANTANDER/S. BERNARDO[/b] – po 20 pkt
Najlepiej atakujący:
 LEANDRO DOS SANTOS (CIMED/BRASIL TELECOM)
Najlepiej blokujący:
 DOUGLAS BARBOSA (GAC LOSGISTICS/SANTO ANDRÉ)
Najlepiej zagrywający:
 THIAGO MACHADO (FÁTIMA/MEDQUIMICA/UCS)
Najlepiej broniący:
 RAPHAEL MARGARIDO (ULBRA SUZANO MASSAGEOL)
Najlepiej rozgrywający:
 RAPHAEL MARGARIDO (ULBRA SUZANO MASSAGEOL)
Najlepiej przyjmujący:
 CARLOS GRILLO (VÔLEI FUTURO)
Najlepszy libero:
 CELSO MARIANO (GAC LOSGISTICS/SANTO ANDRÉ)

MVP kolejki:
 RAPHAEL MARGARIDO (ULBRA SUZANO MASSAGEOL)
 (1. w obronie, 1. na rozegraniu)

W tabeli Superligi zdecydowanie prowadzą zespoły Cimed (40 pkt) i Vivo/Minas (38 pkt), które jak pamiętamy między sobą zagrały trzy dotychczasowe finały po każdym z turniejów Superligi. Dwa następne miejsca zajmują Santander/Banespa i Sada Cruzeiro, które zgromadziły po 31 punktów. W dniach 14-16 lutego rozegranych zostanie sześć meczów 22. kolejki (2. kolejka IV turnieju fazy zasadniczej).

Zobacz również:

Wyniki i tabela brazylijskiej Superligi mężczyzn

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved