Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Rozgrywki młodzieżowe: Turniej dodatkowy w Wałbrzychu

Rozgrywki młodzieżowe: Turniej dodatkowy w Wałbrzychu

W Wałbrzychu rozgrywano turniej dodatkowy, który miał zdecydować, które drużyny będą reprezentowały Dolny Śląsk w rozgrywkach młodzieżowych na szczeblu centralnym. Triumfatorem turnieju okazali się gwardziści wspomagani przez zawodników ze Spały.

Przypomnijmy zaistniałą sytuację – rozpoczęta jesienna 2008 r. runda zasadnicza i kończona w styczniu 2009 r. runda finałowa wyłoniła mistrza oraz dwóch wicemistrzów Dolnego Śląska. Tytuł zwycięzcy przypadł wałbrzyszanom, druga lokatę zajęła Gwardia Wrocław, a brązowe medale zdobyli juniorzy TOP Bolesławiec.

W turnieju finałowym, który odbył się 7 lutego br. wzmocnieni zawodnikami z SMS-u Spała, zwyciężyli młodzi gwardziści, pokonując zespoły TOP Bolesławiec oraz gospodarzy Victorię PWSZ Wałbrzych. Gospodarzom na pocieszenie pozostał srebrny „krążek”. Trzecie miejsce pozostało w Bolesławcu.W pierwszym meczu zmierzyły się ze sobą zespoły Victorii i TOP. Mecz był zacięty, ale zdecydowanie i 3:0 zwyciężyli wałbrzyszanie (25:20, 25:18, 25:20). W kolejnym spotkaniu TOP mierzył się z Gwardią. Zmęczeni bolesławianie nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z wrocławianami wzmocnionymi zawodnikami SMS. Przegrali 0:3 ( 10:25, 23:25, 19:25).

W tym momencie wiadomo było już, że awans uzyskają Gwardia i Victoria. Mecz tych drużyn miał tylko charakter prestiżowy i decydował, gdzie obie te drużyny zagrają w pierwszej fazie rozgrywek ogólnopolskich. Licznie zgromadzona publiczność w hali wałbrzyskiego OSIR-u oglądała bardzo zacięte i wyrównane spotkanie, które zakończyło się wygraną Gwardii 3:1 (25:23, 25:23, 23:25, 26:24). Emocje oraz poziom sportowy były godne finału wojewódzkiego. Wynik ten oznacza, że gwardziści będą gospodarzami jednego z turniejów ćwierćfinałowych, natomiast wałbrzyszanie na swój ćwierćfinał udać się będą musieli do mistrza województwa opolskiego.

Składy drużyn:

Victoria PWSZ Wałbrzych: Kurzawiński (k), Zieliński, Bitner, Skibicki, Gałka P., Gałka W., Pękalski oraz Dywan

Gwardia Wrocław: Baran (k), Pętelski, Kowalski, Gniewek, Stachowiak, Dmuch, Kaczmarek(libero) oraz Superlak, Wąsowicz, Lubaczewski i Leszczyński

TOP Bolesławiec: Czarniecki (k) Świerzewski, Marcinkiewicz, Włoszczyński, Kaczurowski, Bondrow, Wiatrowski, Biczak oraz Nastula i Turczyński

źródło: siatkowka.sport.walbrzych.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved