Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Pewna wygrana Orła

I liga mężczyzn: Pewna wygrana Orła

W zaległym meczu 18. kolejki Orły zmierzyły się z uczniami SMS Spały. Gospodarze w 67 minut rozprawili się z rywalem i zwyciężyli 3:0. Dzięki temu zwycięstwu lubuszanie awansowali na 5. miejsce w tabeli.

Inauguracyjną partię nadspodziewanie dobrze rozpoczęli goście, którzy objęli prowadzenie 8:4. W tej fazie seta dwa razy zatrzymał atak Orłów duet przyjezdnych Maciej Naliwajko oraz Paweł Grzywacz, do tego międzyrzeczanie oddali punkty rywalom, bowiem zepsuli aż trzy serwisy. Po czasie, o który poprosił trener Andrzej Stanulewicz sytuacja wyraźnie się poprawiła i Orły wzięły się za odrabianie strat. Rywali pewnie punktowali Krzysztof Hajbowicz oraz Adrian Hunek, kilka piłek wybronił libero Patryk Kabziński i chwilę później gospodarze najpierw doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie 15:13. Zawodnicy ze Spały mięli wyraźnie problemy ze skończeniem ataku, co skrzętnie wykorzystywali międzyrzeczanie, którzy sukcesywnie powiększali przewagę (17:14, 21:17). Przy stanie 22:17 trener Karol Janaszewski dokonał zamian w składzie. Wojciecha Włodarczyka zastąpił Piotr Gajowczyk, a Igora WalczykowskiegoPatryk Szczurek. Roszady te nie zmieniły obrazu gry i pierwszy set padł łupem miejscowych 25:19.

Drugiego seta Orły rozpoczęły na rozegraniu z Łukaszem Klucznikiem. To właśnie dzięki trudnym zagrywkom tego zawodnika gospodarze błyskawicznie objęli prowadzenie 4:0. Dalsze losy tej partii toczyły się już pod dyktando miejscowych. Orły pewnie punktowały rywali, którzy popełniali wiele błędów w ataku. Przewaga gospodarzy w tej partii ani przez chwilę nie była zagrożona (15:10, 22:16). Ostatecznie ten set zakończył się wynikiem 25:18, a ostatni punkt zdobył Michał Lach.

W trzeciej i jak się okazało ostatniej partii obaj trenerzy zdecydowali się na zmiany w składzie. W szeregach Orła Krzysztofa Hajbowicza zastąpił Wojciech Wesołowski, a Przemysława LachaRafał Jarząbski. Z kolei goście rozpoczęli seta z Dariuszem Kurminem, który został desygnowany do gry w miejsce Pawła Grzywacza. Wynik remisowy w tej partii utrzymywał się do stanu po 6. Wzorem setów poprzednich Orły ponownie odjechały rywalowi (11:7, 18:13). W ataku dobrze spisywali się Wojciech Wesołowski oraz Wojciech Janas, który zastąpił Michała Lacha. Gdy wydawało się, że w tej partii już nic się nie zdarzy Orły pozwoliły zbliżyć się rywalowi na 20:18 oraz 23:22. Ostatecznie to więcej zimnej krwi zachowali miejscowi, a przysłowiową ,,kropkę nad i” postawił Maciej Kordysz, który zakończył mecz atakiem ze skrzydła (25:23).

Orzeł Międzyrzecz- SMS Spała 3:0

(25:19, 25:18, 25:23)

Składy:

Orzeł: Fijałek, Hunek, Lach M, Lach P, Kordysz, Hajbowicz, Kabziński (libero) oraz Janas, Wesołowski, Jarząbski, Klucznik i Jakubczak

SMS: Surma, Fitrzyk, Włodarczyk, Walczykowski, Grzywacz, Naliwajko, Golec (libero) oraz Gajowczyk, Kurmin, Szczurek i Kozłowski