Strona Główna > Aktualności > inne > Sędziowie opuszczali parkiet w asyście ochroniarzy

Sędziowie opuszczali parkiet w asyście ochroniarzy

- Złodzieje, złodzieje - skandowali kibice po meczu siatkarek Stali Mielec i Gwardii Wrocław. Krakowska para arbitrów musiała opuszczać plac gry w asyście ochroniarzy. Kontrowersyjne sytuacje dotyczyły końcówek I i II partii.

Obydwa sety kończyły się grą na przewagi. W I przy stanie 25:25 w zamieszaniu po stronie Gwardii, wrocławianki broniły upadającej piłki, która dotknęła wyraźnie parkietu. Sygnalizowali to obydwaj boczni sędziowie.

Główny sędzia nakazał grać dalej i wrocławianki zdobyły punkt. Mimo protestów mielczanek gra toczyła się nadal, a następną akcję rozkojarzone gospodynie przegrały. W II secie przy stanie 24:24 arbitrzy nie odgwizdali podwójnej piłki u Aleksandry Kruk . Mielczanki pokazały sportową złość wygrywając wyraźnie dwa następne sety. W tie-breaku początek należał do wrocławianek, a następnie dwie kontrowersyjne piłki sędziowie przyznali przyjezdnym.

Po meczu nie wytrzymał Wiesław Popik , trener Stali, który ostro skrytykował arbitrów jeszcze na boisku. Ci opuszczali plac gry w asyście ochroniarzy, a publiczność skandowała złodzieje.

Przed konferencją prasową negatywną opinię o pracy arbitrów wyraził komisarz z ramienia PlusLigi Kobiet Wiesław Radomski . Nerwowo na takie opinie zareagował szkoleniowiec Gwardii Wrocław uważając, że mielczanki nie potrafią przegrać z honorem. Na meczu był obecny kwalifikator, którego zadaniem jest obserwacja pracy arbitrów.

Sędzia jak każdy człowiek ma prawo się pomylić. Jaką ocenę dostali panowie nie mogę powiedzieć – skwitował Zbigniew Milan .

źródło: nowiny.pl