Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Konstantin Uszakow wierzy w Dynamo Moskwa

LM: Konstantin Uszakow wierzy w Dynamo Moskwa

Jeden z głównych sprawców sporej niespodzianki w meczu Ural Ufa – Dynamo, weteran parkietów Konstantin Uszakow pomimo zwycięstwa swojego zespołu z moskiewskim Dynamem wierzy, że w meczu ze Skrą Bełchatów wygrają moskwiczanie.

Rosyjski Sport – Express, traktując porażkę moskiewskiego Dynama z Uralem Ufa w kategoriach dużej niespodzianki, zamieścił wywiad z rozgrywającym Uralu, wielokrotnym reprezentantem Rosji, Konstantinem Uszakowem. Oto, co powiedział jeden z „matuzalemów” rosyjskiej siatkówki.

Dzięki twojej bezbłędnej grze atakujący Uralu w meczu z Dynamem atakowali prawie bez pomyłek. To był najlepszy mecz w sezonie?Po pierwsze, wysoka skuteczność ataku to nie zawsze zasługa rozgrywającego. Po drugie, po klęsce w Nowokujbyszewsku (porażka Uralu 0:3 w 16. kolejce) nie mogliśmy zrobić ani kroku w tył. Najlepiej przyjąć, że zagraliśmy z Dynamem tak dobrze, jak dobrze NOWA zagrała przeciwko nam.

Przeciwko polskiej Skrze w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Dynamo zagra lepiej, niż w sobotę?

Nie wiem, ale co do tego, że zdecydowanie wygra, nie mam żadnych wątpliwości. Poziom konkurencji w lidze rosyjskiej jest znacznie wyższy niż na tym etapie Ligi Mistrzów. Do tego do składu Dynama na pewno wróci Aleksander Wołkow, który w sobotę nie grał.

30 stycznia poleciałeś do Surgutu na Mecz Gwiazd, ale z powodu kłopotów ze zdrowiem nie wyszedłeś na boisko. Czy teraz czujesz się już dobrze?

Tak. Miałem alergię – na stopach utworzyły mi się pęcherze. Dzięki Bogu, wszystko przeszło. Żadnego dyskomfortu już nie odczuwam.

Nie wydaje ci się, że Mecz Gwiazd dał mocny impuls dla lepszej gry twojego kolegi klubowego, Aleksieja Kazakowa?

To z pewnością racja. Kazakow w Surgucie zagrał ponad wszelkie pochwały, a i w następujących potem meczach ligowych prezentował się świetnie. Chociaż wydaje mi się, że Mecz Gwiazd przyniósł pożytek wszystkim jego uczestnikom. Każdy siatkarz potrzebuje takiego emocjonalnego rozładowania w trakcie sezonu. I, otrzymawszy go, jest zdolny zagrać jeszcze lepiej.

Jeżeli Ural nie da rady uplasować się wyżej po rundzie zasadniczej niż na miejscu piątym, z kim z pierwszej czwórki chcielibyście się spotkać w ćwierćfinale play – off?

Nie widzę różnicy, z kim się gra. Z tymże Fakieł przegraliśmy już dwa mecze. Dlatego nie można powiedzieć, aby któraś z drużyn była dla nas szczególnie „wygodna”. Jedno jest jasne: poczynając od ćwierćfinału, wszystkie klubu znajdują się mniej więcej w jednakowej sytuacji. I nie zamierzamy uchylać się od realizacji zadania, podstawionego przez władze klubu przed rozpoczęciem sezonu: walki o medale.

Masz już 38 lat, ale jesteś, jak dawniej, w znakomitej formie. Czy liczysz na powołanie do reprezentacji Rosji, która wkrótce będzie miała nowego trenera?

Teraz myślę tylko o klubie. A jak tam będzie z reprezentacją, jednemu Bogu wiadomo. Powołają – to dobrze. Nie powołają – nic strasznego się nie stanie. Przeżyję.

Przepytywany przez służby prasowe Uralu na okoliczność tak gładkiej porażki Semen Połtawski nie miał wiele do powiedzenie ponad to, że wynikła ona z fenomenalnej gry przeciwnika, któremu w takie formie nie mogłaby się przeciwstawić żadna z drużyn Superligi. Gdy dziennikarze rozważali, na ile na rezultat wpłynęła nieobecność Aleksandra Wołkowa, reprezentacyjny atakujący odpowiedział, że przy tak grającym Uralu Dynamo przegrałoby nawet z Wołkowem.

Tak więc, pomimo porażki, rosyjska wiara w zwycięstwo nad Skrą nie słabnie. A w Moskwie trwa sprzedaż biletów na mecz z naszym zespołem. Ceny, w zależności od atrakcyjności miejsc, są dość mocno zróżnicowane: od 500 do 150 rubli. Dużo czy mało? Ponieważ przy obecnych kursach dość trudno o pewne przeliczenie na złotówki, możemy powiedzieć czytelnikom Strefy, że sklepowa cena puszki piwa to 35 – 40 rubli. Dla oburzonych tym porównaniem powiemy, że w dobrej kawiarni kawa z ekspresu kosztuje 60 rubli.

źródło: inf. własna, Sport Express, volleyufa.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved