Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Seria pięciu zwycięstw beniaminka

III liga: Seria pięciu zwycięstw beniaminka

Wczoraj w Gorlicach rozegrana została piąta kolejka play-out o utrzymanie w III lidze kobiet w województwie małopolskim. Po emocjonującym spotkaniu zespół Ekstrimu Gorlice zwyciężył w czterech setach MOS Chrzanów.

Choc spotkanie trwało 1 godzinę 37 minut, zgromadzeni kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Gorliczanki udanie zrewanżowały się tym samym za ich wyjazdową porażkę 3:2 z rundy zasadniczej wygrywając już swój piąty mecz w rozgrywkach play-out (razem 9 zwycięstw w całym sezonie, na 17 rozegranych spotkań – przyp.red). Niedzielne zwycięstwo jednak nie przyszło tak łatwo i gorlickie siatkarki musiały rozegrać cztery sety. Trener Janusz Wojdyła od samego początku meczu dał szansę juniorkom. Wyjściowa szóstka w składzie: Kinga Kukuła, Karolina Firlit, Ewa Wojdyła, Katarzyna Barszcz, Monika Kosiba oraz Karolina Różycka (libero) nie potrafiła jednak uzyskać zdecydowanej przewagi w trakcie trwania tego seta i przebieg tej części spotkania był wyrównany z lekkim wskazaniem na przyjezdne. Potrafiły na tyle skutecznie wykorzystać błędy w końcówce seta i dość nieoczekiwanie wygrały pierwszą partię 25:22. Pod koniec seta trener Ekstrimu – Janusz Wojdyła dokonał pierwszych dwóch zmian wprowadzając na boisko środkową Magdalenę Deć w miejsce Moniki Kosiby. Drugą zawodniczką, która miała poprawić grę gorliczanek była nowa zawodniczka Ekstrimu – Anna Załęska, która wzmocniła gorlicki klub w ostatnim tygodniu. Z przebiegu całego meczu debiut tej zawodniczki należy uznać za udany.

Od drugiego seta na boisku przebywały już najbardziej doświadczone siatkarki Ekstrimu: Agata Tomczak, Agnieszka Olchawa oraz nowy nabytek Ekstrimu Anna Załęska. Z młodszych zawodniczek pozostały jedynie Ewa Wojdyła i Katarzyna Barszcz oraz libero Karolina Różycka. Obraz gry w pozostałych setach to już zdecydowane prowadzenie gorlickiego Ekstrimu, który kontrolował wydarzenia na boisku. Wypracowane na początkach setów kilku punktowe prowadzenie pozwalało trenerowi Januszowi Wojdyle na dokonywanie kolejnych zmian i wprowadzaniu ponownie młodszych zawodniczek, które grały już bardziej skuteczniej i również ich gra mogła się podobać. Zawodniczką spotkania została wybrana 18 -letnia skrzydłowa Ekstrimu – Ewa Wojdyła.

Odniesione zwycięstwo przez gorlicki klub przybliżyło go do zajęcia siódmego miejsca, na koniec sezonu 2008/2009 w grupie 13 małopolskich III ligowych klubów. Ostatecznie rozstrzygnie to derbowe spotkanie powiatu gorlickiego z Podkarpaciem Bobową, które zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę w Gorlicach o godzinie 16.00.

KRS Ekstrim Gorlice – MOS Chrzanów 3:1

(22:25, 25:14, 25:18, 25:21)

Skład:

KRS Ekstrim Gorlice: Kinga Kukuła, Agnieszka Olchawa, Agata Tomczak, Karolina Firlit, Ewa Wojdyła, Monika Kosiba, Katarzyna Barszcz, Magdalena Deć, Katarzyna Kukuła, Honarata Dembska (kpt), Anna Załęska oraz Karolina Różycka (libero).

źródło: ekstrim.gorlice.pl