Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Turniej amatorów: Potężne Kaczory górą w Sierpcu

Turniej amatorów: Potężne Kaczory górą w Sierpcu

Bardzo ciekawy przebieg miał niedawny turniej siatkówki amatorskiej z udziałem pięciu ekip. Wszystkie mecze wygrali faworyci zawodów Potężne Kaczory z Sierpca, grający zaledwie w pięcioosobowym składzie.

Pięcioosobowy skład nie przeszkadzał młodym, ale już doświadczonym siatkarzom, a nawet poprawiało siłę ognia w ataku, bo najlepsi atakujący częściej byli pod siatką. W drugiej kolejce Potężne Kaczory spotkały się z Życiem Sierpca. Bardzo zgrany team z Sierpca pewnie prowadził od początku 5:1, 12:9, 16:12. Ale w końcówce coś się zacięło. Od stanu 20:23 Życie zdobyło kolejno cztery punkty! Niestety nie wykorzystało setbola i uległo 25:27.

W drugiej partii znów było 16:12 dla Kaczorów, ale znów Życie dogoniło rywali i zrobiło się po 18. Wtedy serią dobrych zagrywek z wyskoku popisał się Łukasz Sobociński i jego ekipa wygrała 25:19 i mecz 2:0. Inne drużyny nie stawiły Kaczorom większego oporu i bez straty seta wygrały one turniej.

Najwięcej emocji było w ostatnim, trzysetowym pojedynku Urzędu Miasta z Życiem, który decydował o drugim miejscu. W pierwszym secie ekipa żurnalistów rozpoczęła bardzo słabo od 1:5. Nie pomagały czasy, wzajemne mobilizowanie. Po prostu część tej ekipy „padła” fizycznie po trzech meczach, nie wytrzymała trudów turnieju. Z kolei ekipa urzędników sprytnie ustawiła najwyższy blok na wybranych siatkarzy Życia, popełniała mniej błędów i dużo lepiej przyjmowała zagrywkę.

Gdy urzędnicy prowadzili 1:0 w setach i 16:13 w drugiej partii kibice już widzieli ich na drugim miejscu. Ale kilka roszad i skutecznych obron oraz kontr sprawiły, ze w Życie wstąpił nowy duch. Reprezentanci tygodnika wygrali partię do 23. W tie-breaku Życie wygrywało już 7:3, ale zmieniało strony przy prowadzeniu tylko 8:7. Świetny okres gry urzędników sprawił, że UM wyszedł na jednopunktowe prowadzenie. W końcówce – tak jak i wcześniej w meczu ligi miejskiej – szczęście uśmiechnęło się do Życia, które wygrało tak naprawdę ambicją tego seta 15:13 i mecz 2:1.

Trzecia lokata przypadła UM, czwarta Osiedlu Niepodległości, które sensacyjnie pokonało 2:0 ostatniego w zawodach Mechanika.

*Autor – Mariusz Sobczak, tygodnik „Życie Płocka”

źródło: Życie Płocka