Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Przewlekle kontuzjowany Janić nie dla Trefla

Trefl Gdańsk jest drużyną, której kontuzje nie omijają. Wręcz przeciwnie, pomorski beniaminek nieustannie zmaga się z niedyspozycją niektórych graczy. Sympatycy klubu z niepokojem śledzą informacje dotyczące stanu zdrowia ulubieńców.

Trudno się temu dziwić. Wielu kluczowych graczy zostało wyeliminowanych z rozgrywek właśnie przez problemy zdrowotne. Ciężko pokusić się w tym miejscu o jakieś jednoznaczne sądy, pewne jest natomiast, że brak pełnej formy u podstawowych zawodników drużyny przyczynił się do zajmowania przez Trefl ostatniej lokaty w PlusLidze.

Transfer Bojana Janica został przez wielu uznany za strzał w dziesiątkę. Serbski przyjmujący miał stać się filarem gdańskiego beniaminka. Rzeczywistość okazała się jednak nieco inna. Borykający się z kontuzjami Janic rozegrał zaledwie siedem meczów w barwach Trefla. Problemy Serba ciągną się już od bardzo dawna i nic nie wskazuje na szybki powrót do zdrowia. Uraz nie pozwala siatkarzowi praktycznie w ogóle uczestniczyć w treningach, nie wspominając o czynnym udziale w meczach.Bojan Janic opuścił Gdańsk i udał się na leczenie do Belgradu, to jednak nie przyniosło oczekiwanego skutku. W połowie stycznia Serb wrócił do gdańskiej drużyny. Nie był jednak w pełni sił, dalej borykał się z kontuzją. Janic nie mógł podjąć treningów w pełnym wymiarze godzin, nie uczestniczył także w ligowych starciach swojego klubu. Działacze Trefla Gdańsk długo radzili, co zrobić z tą sytuacją, nie chcieli podejmować zbyt pochopnych decyzji. Ta jednak musiała paść – klub po rozmowie z Serbem uzgodnił, że nastąpi rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron.

Bojan sam przyszedł do nas porozmawiać na temat dalszego pobytu w Treflu. Zawodnik ma świadomość, że przewlekła kontuzja wyklucza go z treningów i gry w kolejnych meczach. Dlatego ustaliliśmy, że kontrakt z naszym klubem zostanie rozwiązany za porozumieniem stron – komentuje Kubicki.

źródło: Dziennik Bałtycki, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
nasze drużyny

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved