Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > historia siatkówki > Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle przeszedł do historii

Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle przeszedł do historii

Jak poinformował prezes Kazimierz Pietrzyk, nazwa pięciokrotnego mistrza Polski oraz trzykrotnego zdobywcy Pucharu Polski - Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle na mocy decyzji sądu w Opolu przeszła do historii.

Sąd Gospodarczy w Opolu na wniosek Rady Nadzorczej Klubu dokonał wpisu w zakresie zmiany nazwy kędzierzyńskiego klubu siatkówki. – Od tej chwili oficjalnie klub nazywa się ZAKSA S.A z siedzibą w Kędzierzynie-Koźlu – powiedział jedyny od początku powstania profesjonalnego, a co najważniejsze w całej historii, wypłacalnego klubu sportowego na Opolszczyźnie, Kazimierz Pietrzyk.

Prezes nie ukrywał, że odejście od historycznej nazwy Mostostal-Azoty był dla niego bardzo emocjonalnym i trudnym przeżyciem. – Wie pan, ja w tej firmie przepracowałem 40 lat, mój ojciec 18 a syn do tej pory 14. To w sumie ponad 70 lat. Trudno, żeby nie było sentymentu do nazwy zakładu, w którym tyle lat przepracowała moja rodzina. Kawał czasu, prawda? Trzeba jednak powiedzieć, że prawa rynku są nieubłagane i główny sponsor ma swoje prawa i oczekiwania. My będziemy chcieli te oczekiwania spełnić – dodał Kazimierz Pietrzyk, który jako parlamentarzysta był jednym z głównych ojców sukcesu w postaci budowy hali widowiskowo-sportowej na ponad 3 tys. miejsc w Kędzierzynie-Koźlu.

źródło: inf. własna, SPORT-PRESS-MEDIA

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
historia siatkówki, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved