Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Jan Stokr MVP stycznia

Serie A: Jan Stokr MVP stycznia

Atakujący RPA-LuigiBacchi.it Perugia, Jan Stokr został uznany za najlepszego gracza Serie A w miesiącu styczniu. Ekipa z Perugii od początku rundy rewanżowej utrzymuje znakomitą passę, odniosła już sześć zwycięstw z rzędu. Czeski siatkarz miał w nich duży udział.

Wielokrotnego reprezentanta Czech w styczniu trzykrotnie nagradzano statuetką MVP spotkania. Głównie na jego barkach spoczywał ciężar ataku drużyny z Perugii. Wspaniałą formą błysnął, w sensacyjnie wygranym przez Perugię w tie-breaku, starciu z zespołem Lube Banca Macerata. Zdobył wówczas 32 punkty, atakując ze skutecznością 49 procent. W następnej kolejce podopieczni Vincenzo Di Pinto zwyciężyli w czterech setach Antonvenetę Padova. Stokr, z dorobkiem 27 oczek, po raz kolejny był najskuteczniejszym zawodnikiem swego zespołu. Zanotował wówczas wysoką skuteczność w ataku – 74 procent. Konfrontacja Perugii z Tonno Callipo Vibo Valentią to kontynuacja znakomitych występów Czecha. Zespół z Umbrii szybko i łatwo odprawił rywala z kwitkiem, a jego atakujący tym razem zapisał na swym koncie 24 punkty. Ponownie osiągnął wysoką skuteczność w ataku – 77 procent. Znakomicie spisał się również w polu zagrywki, trzykrotnie serwując asa.

Dobra forma Stokra znajduje odzwierciedlenie w rankingach. W zestawieniu najskuteczniejszych zawodników ligi, Czech z dorobkiem 344 punktów zajmuje trzecie miejsce. Przewodzi w rankingu na najwyższą średnią punktów na set. Natomiast na liście najlepszych atakujących plasuje się na drugiej pozycji.



RPA Perugia rundę rewanżową rozpoczynała na dziewiątym miejscu w tabeli, z dorobkiem 18 punktów. Seria zwycięstw przyniosła efekt w postaci awansu na piątą pozycję, z 35 punktami na koncie.

W niedzielę 8 lutego, w 20. kolejce zmagań Serie A siatkarze Perugii zmierzą się w hali PalaEvangelisti z „sąsiadem” w tabeli: zajmującym czwarte miejsce zespołem Copry Piacenza. Przed meczem czeski atakujący zostanie uhonorowany nagrodą dla najlepszego siatkarza stycznia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved