Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: Rzeszowianie nie oddali Jadarowi nawet seta

Puchar Polski: Rzeszowianie nie oddali Jadarowi nawet seta

Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Polski pomiędzy Resovią Rzeszów a Jadarem Radom wygrali podopieczni Ljubo Travicy, którzy nie stracili nawet seta.

Przed meczem trener Jadaru Jan Such, otrzymał pamiątkowy medal 80-lecia Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Radomianie wyszli praktycznie w najsilniejszym składzie. Dziwić mógł jedynie fakt, że na pozycji atakującego wystąpił od początku Konrad Małecki. Pierwsze minuty spotkania to gra punkt za punkt, cios za cios, ale na pierwszej przerwie technicznej to gospodarze prowadzili jednym „oczkiem”. Po czasie Resovia osiągnęła dwupunktową przewagę. Podopieczni Ljubo Travicy grali bardzo dobrze na bloku i gdy „czapę” dostał Małecki gospodarze prowadzili 16:13. Po przerwie Maikela Salasa Moreno zmienił Jarosław Macionczyk. Był to początek podwójnej zmiany, bo po chwili na boisku pojawił się Marcin Owczarski. Do końca nic się nie zmieniło, a na dodatek Resovią powiększyła przewagę i wygrała pierwszą partię 25:19.

Początek kolejnej odsłony również był bardzo wyrównany. Bardzo dobrze w ataku radził sobie Marcin Owczarski, który pozostał na boisku. Ponownie jednak gra punkt za punkt miała miejsce do czasu. Rzeszowianie dzięki grze w obronie i na bloku odskoczyli na cztery punkty różnicy. Jedna po drugiej przerwie technicznej radomianie złapali drugi oddech i odrobili stratę. Jednakże to gospodarze ciągle byli w lepszej sytuacji. Końcówka była niezwykle wyrównana, ale to gospodarze zachowali więcej zimniej krwi i wygrali 25:23.

Trzecia partia rozpoczęła się bardzo dobrze dla gości. Niezwykle skuteczny był Marcin Owczarski i dzięki niemu Jadar prowadził na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Po czasie jednak radomianie zaczęli popełniać proste błędy, a gospodarze kontynuowali swoją skuteczną grę. Stopniowo powiększali przewagę. Grali bardzo dobrze przede wszystkim w polu serwisowym. Niespodzianki nie było i Resovia wygrała 25:16 po ataku Marcina Wiki.

Resovia Rzeszów – Jadar Radom 3:0

(25:19, 25:23, 25:16)

Resovia: Woicki, Papke, Mitrović, Wika, Hernandez, Perłowski, Ignaczak (libero), Kusior, Gawryszewski i Oivannen

Jadar: Salas, Hernandez, Kosok, Małecki, Terlecki, Pawliński, Stańczak (libero) oraz Macionczyk, Owczarski