Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Ostatnia kolejka rundy zasadniczej ważna dla Tomasovii

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej ważna dla Tomasovii

Ostatnia seria gier na parkietach drugiej ligi siatkarek będzie miała olbrzymie znaczenie dla dalszych losów Tomasovii Tomaszów Lubelski. Pewna udziału w play-off jest już Szóstka Biłgoraj.

Jeśli zawodniczki trenera Stanisława Kaniewskiego pokonają w czwartek (godz. 17) Politechnikę Radomską, wówczas zajmą czwartą lokatę w tabeli, a to będzie równoznaczne z utrzymaniem. W przypadku porażki i niekorzystnych wyników w pozostałych spotkaniach Tomasovia może jednak zakończyć ligę nawet na siódmej pozycji. Co będzie z kolei oznaczać zagrożenie degradacją.

Tak to się wszystko dziwnie ułożyło. Niby wystarczy wygrać najbliższy mecz i nie będzie żadnych komplikacji. Czwarta lokata będzie już nasza. Zwycięstwo nad Politechniką nie będzie jednak łatwe. Rywalki nadal chcą awansować do fazy play-off i głośno to podkreślają. Presja będzie spora, ale zrobimy wszystko, żeby zdobyć komplet punktów – mówi opiekun tomaszowianek.Jeżeli chodzi o zasady dalszej fazy rozgrywek, to o czołowe lokaty powalczą cztery najlepsze zespoły z każdej z czterech grup (pierwsza ekipa zmierzy się z czwartą, druga z trzecią, a rywalizacja trwa do trzech wygranych spotkań). Drużyny, które zajmą miejsca 5-6 mają już wolne, a ekipy z lokat 7-10 stoczą bój o utrzymanie (siódma z dziesiątą, ósma z dziewiątą – w tym przypadku gra się do dwóch zwycięstw).

Dodatkowo zwycięzca każdej z grup dostanie przepustkę do turnieju finałowego, którego stawką będzie awans do pierwszej ligi. Promocje wywalczą dwa najlepsze zespoły. Drugi z przedstawicieli regionu – Szóstka Biłgoraj, jest już w stu procentach pewna drugiej pozycji w tabeli. Co więcej, ekipa trenera Pawła Wrzeszcza wie także, że w fazie play-off zmierzy się z Dalinem Myślenice.

Niby nie powinniśmy mieć problemów z Dalinem, ale teraz wszyscy zaczynają od zera i mają równe szanse. Po swojej stronie mamy jednak tę przewagę, że ewentualny piąty mecz odbędzie się na naszym parkiecie – ocenia trener Wrzeszcz.

Drużyna z Biłgoraja rywalizację rozpocznie 28 lutego, ale do czasu pierwszego spotkania nie ma mowy o leniuchowaniu. Już w najbliższą niedzielę Szóstka wybierze się na tygodniowy obóz do Kielnarowej obok Rzeszowa.

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved