Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Morze Bałtyk czeka na rywala w play off

Morze Bałtyk czeka na rywala w play off

fot. archiwum

II-ligowi siatkarze kończą w sobotę rundę zasadniczą. Pozycja Morza Bałtyk nie jest zagrożona. Szczecinianie do dalszej fazy rozgrywek przystąpią jako wicelider. O tym, kto będzie ich pierwszym rywalem siatkarzy w play-off, zadecyduje ostatnia kolejka.

Walka o 3. i 4. lokatę będzie emocjonująca do ostatnich piłek sezonu zasadniczego. Do dwóch miejsc premiowanych możliwością walki o awans pretendują aż cztery drużyny: AZS Zielona Góra, Orion Sulechów, Victoria Wałbrzych (wszystkie trzy zespoły do tej pory zgromadziły po 30 pkt), a także AZS UAM Poznań (28 pkt). Niemal pewne jest, że jedno z premiowanych miejsc zajmie zwycięzca bezpośredniego meczu AZS Zielona Góra – Victoria, a czwarty obecnie Orion uratuje miejsce premiowane grą w play-off, jeśli wygra w sobotę u siebie z Morzem Bałtyk. Najmniejsze szanse na awans do czwórki mają poznaniacy, którzy już dziś we Wrześni zmierzą się z zamykającym tabelę Krispolem.

Młody zespół Morza Bałtyk może poszczycić się pozytywnym bilansem wygranych spotkań. Siatkarze Morza wygrywali jedenastokrotnie, a pokonani z parkietu schodzili sześć razy. To wystarczyło naszej ekipie do uplasowania się na 2. miejscu z pięcioma punktami straty do Jokera Piła. Rozpoczęcie rundy play-off zaplanowano na 28 lutego. – Nie chcielibyśmy trafić na ekipę Victorii – mówią zgodnie szkoleniowcy Morza, Zdzisław Gogol i Andrzej Winiarczyk . – To dla nas niewygodny przeciwnik ze względu na konieczność dalekich podróży. Ponadto jest to zespół, który poszedł bardzo do przodu. Ostatnio pokonali nas na naszym terenie w Rewalu. Mimo że my zagraliśmy przynajmniej poprawnie, to siatkarze Victorii postawili twarde warunki, którym nie byliśmy w stanie sprostać. Stawka jest bardzo wyrównana, z każdym z tych zespołów mamy szansę wygrać – dodają opiekunowie szczecińskiej drużyny.

Podstawowy cel już wykonaliśmy. Wszystko, co teraz uda nam się ugrać, to dodatek. O awansie nie myślimy. Choć chcemy odnosić zwycięstwa, to najbardziej interesuje nas dalszy rozwój klubu pod względem sportowym i organizacyjnym. Awans? Proszę bardzo, ale tylko wtedy, jeśli klub będzie mógł sprostać takiemu wyzwaniu i zapewnić wzmocnienia, żebyśmy nie byli skazani na spadek z hukiem. Musimy mierzyć siły na zamiary, by nie wylać dziecka z kąpielą – zaznacza trener Gogol.Kolejna runda fazy play-off rozpocznie się 28 marca. Do trzech zwycięstw rywalizować będą ze sobą zespoły z pierwszej czwórki sezonu zasadniczego według zasady: pierwszy zespół zagra z czwartym, a drugi z trzecim. Zwycięzcy par zagrają też do trzech zwycięstw o tytuł mistrza grupy.

Mistrz weźmie udział w turnieju, w którym skonfrontują się ze sobą najlepsi z czterech grup drugoligowych. Dwa zespoły, które w turnieju zajmą pierwsze miejsca, awansują bezpośrednio na zaplecze elity. Dwa kolejne zagrają w barażach z 8. i 9. zespołem I ligi. Miejsce rozegrania spotkań nie zostało jeszcze ustalone. Gdy finałowa czwórka zostanie wyłoniona, kluby będą składać swoje aplikacje do Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Turniej zorganizuje ten, kto zaproponuje najkorzystniejsze dla innych klubów warunki.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved