Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kubanka w Czerwonej Gwieździe Belgrad

Kubanka w Czerwonej Gwieździe Belgrad

Dużego wzmocnienia dokonali działacze klubu ze stolicy Serbii. Przed decydującymi meczami o mistrzostwo kraju, udało się pozyskać słynną Kubankę – Lianę Mesę Luases.

Czerwono – białe, rundę zasadniczą ukończyły na drugim miejscu, a już w środę czeka je pierwsze spotkanie w walce o miejsca 1-4. Ich przeciwniczkami będą zawodniczki Dinama Azotara. Będzie to pierwszy mecz Mesy w barwach Czerwonej Gwiazdy.Kubanka występuje na pozycji przyjmującej, od wielu lat jest też reprezentantką swojego kraju. Jej największym dotychczasowym sukcesem jest zdobycie Mistrzostwa Świata w 1998 roku w Japonii, oraz brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Mesa brała także udział w zeszłorocznych Igrzyskach, gdzie Kubanki zajęły 4. miejsce.

Przyszłam do dobrego klubu, który ma wspaniałe tradycje. Moje nowe koleżanki z zespołu to bardzo utalentowane siatkarki. Myślę, że doświadczenie i ogranie, które zdobyłam przez wiele lat gry może być przydatne w meczach zarówno na arenie krajowej jak i zagranicznej – powiedziała Mesa.

Oficjalnej prezentacji nowej zawodniczki dokonali Ana Avramović – generalny sekretarz klubu, Ratko Pavličević – szef sztabu szkoleniowego oraz przedstawiciel sponsora głównego – Slobodan Vučićević.

źródło: b92.net, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved