Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Liderki ciężko trenują

I liga: Liderki ciężko trenują

fot. archiwum

Siatkarki lidera I ligi, Organiki Budowlani, przebywają na obozie w Spale. W sobotę o godz. 18 podopieczne trenera Jacka Pasińskiego rozegrają w hali przy ul. Małachowskiego kolejny mecz I-ligowy z TPS Rumia.

Zgrupowanie ma na celu wyrobienie siły i wytrzymałości, a także zgranie zespołu – tłumaczy Pasiński . – Dlatego ćwiczymy aż trzy razy dziennie, przez aż siedem godzin. Dziewczyny wiedzą, że tylko tędy wiedzie droga do awansu. Joasia Bednarek leczy w Łodzi uraz barku, nie dojechała jeszcze do Spały Małgosia Niemczyk .

 

Przed nami jeszcze pięć spotkań w rundzie zasadniczej, które kończymy 7 marca meczem u siebie z Sokołem Chorzów, zajmującym drugie miejsce w tabeli. Potem czeka nas decydująca faza bojów (systemem play-off) o wejście do ekstraklasy z udziałem drużyn, które zajmą cztery pierwsze miejsca w tabeli. Pierwsza drużyna grać będzie z czwartą, a druga z trzecią. Dopiero zwycięzcy tych spotkań stoczą między sobą decydującą walkę o awans do siatkarskiej elity – tłumaczy system rozgrywek. 

Nie muszę tłumaczyć, jak trudna i żmudna czeka nas droga do osiągnięcia zamierzonego celu. Dlatego do każdego meczu musimy stanąć jak najlepiej przygotowani, tak pod względem fizycznym, jak i psychicznym – kończy Pasiński.

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved