Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Faworyci ligi serbskiej w półfinałach

Faworyci ligi serbskiej w półfinałach

Zarówno męska, jak i żeńska liga serbska wkracza w decydującą fazę, zakończyła się bowiem runda zasadnicza. Dziś zostaną rozegrane pierwsze półfinały pań, natomiast jutro zagrają panowie.

W rywalizacji mężczyzn na pierwszej pozycji po rundzie zasadniczej znajduje się Czerwona Gwiazda Belgrad, której barw reprezentuje najlepszy aktualnie przyjmujący Wiener Stadtische Liga – Milosz Terzić, jego skuteczność w ataku wynosi 60%. Terzić i jego koledzy już jutro w 1/2 finału Mistrzostw Serbii zmierzy się z zespołem Rybnicy. W drugim półfinale, który zostanie rozegrany w najbliższy piątek zagrają mistrzowie kraju z Nowego Sadu, przeciwko zeszłorocznym zdobywcom pucharu Serbii, zawodnikom Radniczkiego Kreda Bank.

W lidze pań już dziś w pierwszym półfinale na przeciw sobie staną aktualne mistrzynie kraju zawodniczki Posztaru Belgrad i siatkarki Spartaku Azotara. W drugiej parze znalazły się zespoły Czerwonej Gwiazdy Belgrad i Dynamo Azotara. Warto wspomnieć, że w drużynie ze stolicy grają reprezentantki Serbii – Stefana Veljković – aktualnie najskuteczniejsza atakująca ligi oraz Ivana Isailović, która zajmuje drugie miejsce w tej klasyfikacji. Do zespołu Czerwonej Gwiazdy w ostatnich dniach dołączyła także reprezentantka Kuby – Mesa, co z całą pewnością będzie ogromnym wzmocnieniem i stawia belgradzkie siatkarki w roli faworytek tego meczu.
Dragan Tadić, dyrektor rozgrywek serbskiego związku siatkówki ogłosił konkurs na organizatora 43. Finałowego turnieju o Puchar Serbii mężczyzn, oraz 44. żeńskiego.

W Final Four mężczyzn zagrają: NIS Nowy Sad, Partyzan, Radniczki oraz Czerwona Gwiazda Belgrad. Z kolei wśród czterech najlepszych ekip żeńskich znalazły się: Poštar 064, Spartak Azotara, TENT Obrenowac, oraz Czerwona Gwiazda Belgrad.

Przypomnijmy, że tytułów bronią zespoły Radniczkiego wśród mężczyzn, oraz Posztaru Belgrad wśród pań.

źródło: inf. własna, wienerliga.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved