Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Andrzej Słoka: Chcemy znów zagrać na mistrzostwach świata

Andrzej Słoka: Chcemy znów zagrać na mistrzostwach świata

Gimnazjum nr 5 we Wrocławiu ponownie wygrało na Dolnym Śląsku w tej kategorii szkół. W 2006 roku w Chorwacji szkoła reprezentowała nasz kraj w mistrzostwach Świata. – W tym sezonie chcemy znów wywalczyć prawo startu na takich zawodach - mówi dyrektor Gimnazjum nr 5.

Na turnieju w Belgii skutecznie szlifowaliście formę reprezentacji Gimnazjum nr 5 we Wrocławiu?

Andrzej Słoka: – Gimnazjum 5 we Wrocławiu ma już sporo tradycji w występach na arenie krajowej i międzynarodowej. Przypomnę tylko nasz udział w mistrzostwach Świata w Chorwacji w 2006 roku. Obecnie jako reprezentacja szkoły występujemy w oparciu oczywiście o zawodniczki Gwardii Wrocław. Nasz zespół to taki przekrój od klas pierwszych po trzecie. Mamy przede wszystkim znakomitego trenera Zbigniewa Barańskiego, który potrafi jak nikt inny przygotować zespół na zawody. Drużyna składa się z trzech siatkarek z najstarszych klas, siedem z drugich i dwóch z pierwszych. Prawdziwym pierwszym sprawdzianem tej drużyny był występ w 25 Memoriale Laurenda Franda w Belgii, tuż przed Sylwestrem. Zmierzyliśmy się tam z reprezentacją Francji, reprezentacją Walonii, szkołą sportową z Bratysławy i reprezentacją województwa łódzkiego, opartą o zawodniczki SMS Łódź, przygotowującą się do Olimpiady Młodzieży (głównie siatkarki rocznika 1993 – czyli kadetki).Jak wyglądała Wasza droga do zwycięstwa w tym turnieju?

Zaczęliśmy meczem z reprezentacją Francji, (obie drużyny: Łódź i Wrocław włączyły się do turnieju dzień później), która w przeddzień pokonała Belgijki i Słowaczki, a z nami startowały z pozycji faworyta. Udało nam się 3-1 pokonać ten zespół. Trzeba powiedzieć, że reprezentacja Francji jest bardzo perspektywicznym zespołem i w dalszych latach być może będzie o nich słychać jeszcze nie raz. W drugim spotkaniu graliśmy ze Słowaczkami, które z kolei oba mecze w dniu poprzednim przegrały po 2-3. Z nami już nie chciały się bić i przegrały 0-3. To był nasz pierwszy dzień pobytu. Następnego dnia zaczęliśmy meczem z reprezentacją Walonii – Belgijkami, drużyna znacznie niższa niż np. Francuzki, ale siatkarki bardzo skoczne i waleczne. Pierwszy set wygraliśmy bez problemów, ale w następnym w końcówce przegrywamy i dopiero zaczął się mecz, ostatecznie nasz team wyszedł zwycięsko z tej potyczki 3:2. W drugim meczu tego dnia, mając już zapewniony występ w finale Turnieju i grając w rezerwowym składzie, przegraliśmy z naszym finałowym rywalem SMS Łódź 0-3. W spotkaniu finałowym wynik był odwrotny, pokonaliśmy nasze rodaczki 3-0. Był to piękny rewanż w naszym wykonaniu za mecz grupowy. Warto tu nadmienić, że MVP turnieju została nasza uczennica [b]Agata Skikiewicz.

Jakie cele przyświecają Wam w tworzeniu drużyny z Gimnazjum nr 5?

Właśnie tym wyjazdem chcieliśmy trochę zgrać nasze gimnazjalistki, porozrzucane po różnych klasach czyli też po różnych grupach ćwiczących na co dzień. M. in. dzięki takiemu przygotowaniu wygraliśmy strefę wrocławską w rozgrywkach gimnazjalnych, dziś (01.02.2009 – przyp. red.) w turnieju finałowym województwa dolnośląskiego zajęliśmy pierwsze miejsce (Gimnazjum nr 5 wygrało wszystkie mecze w tej kategorii wiekowej na Dolnym Śląsku – przyp. red.). Nasz cel to jednak dotrzeć do finału Ogólnopolskiej Gimnazjady. W zeszłym roku zdobyliśmy na takich zawodach srebrny medal, mamy więc zamiar powalczyć w tym sezonie o złoto i cóż… znów wyjechać na Mistrzostwa Świata Szkół, ponieważ w tym roku zwycięzca będzie reprezentował nasz kraj na wielkim światowym turnieju w piłce siatkowej w Chinach, byliśmy już raz na takich zawodach i chcielibyśmy powtórzyć ten sukces. Chcemy też przy okazji różnych międzynarodowych wyjazdów, turniejów podziękować naszym wspaniałym uczennicom – sportsmenkom, które znakomicie reprezentują Gimnazjum nr 5 we Wrocławiu, jednocześnie będąc bardzo dobrymi uczennicami, aktywnie uczestniczącymi w codziennym życiu szkoły.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved