Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Kolejna wygrana lidera

I liga mężczyzn: Kolejna wygrana lidera

Bez wiekszych problemów Pamapol Siatkarz Wieluń odbił sobie gorycz przegranej w Pucharze Polski sprzed kilku dni i w sobotnim pierwszoligowym spotkaniu pokonał GTPS Rajbud Gorzów Wlkp. 3:0.

W pierwszym secie gorzowski zespół uzbierał 17 punktów, w drugim 20, w trzecim – i jak się okazało ostatnim, 18 oczek. Cały mecz zakończył się już po 75 minutach.

Wieluńscy siatkarze potrafili najwyraźniej odbudować swoje morale po pucharowej porażce z AZS Częstochową sprzed trzech dni i w sobotę gładko rozprawili sie z gorzowianami.

Do takiego stanu rzeczy przyczyniła się dobra obrona i przyjęcie w grze wielunian – szczególnie wyróżniał się w tych elementach Marcin Kryś. W ataku wybornie spisywał się Marcin Lubiejewski i to głównie dzięki jego skutecznym atakom wieluńscy gracze pewnie pokonali zespół Sławomira Gerymskiego. Także w bloku podopieczni Damiana Dacewicza wypadli znakomicie, w sobotnim spotkaniu pod siatką brylowali wieluńscy środkowi.

Dzięki temu zwycięstwu Pamapol Siatkarz Wieluń nadal przewodzi w tabeli pierwszoligowej, wyprzedzając kolejną w klasyfikacji Avię Świdnik o 1 punkt.

Pamapol Siatkarz Wieluń – GTPS Rajbud Gorzów Wlkp. 3:0

(25:17, 25:20, 25:18)

Pamapol Siatkarz Wieluń: Lubiejewski, Matejczyk, Zajder, Bartodziejski, Buniask, Błoński, Kryś (libero) oraz Sobala i Kosmęda

GTPS Rajbud Gorzów Wlkp.: Jasiński, Borczyński, Kamiński, Stepień, Kudłacik, Grzesiowski, Kaniowski (libero) oraz Wołosz, Maciejewicz i Wroński.