Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Trzy punkty Muszynianki

PlusLiga Kobiet: Trzy punkty Muszynianki

Siatkarki Muszynianki Fakro odbiły sobie porażkę z ubiegłego tygodnia i w sobotę bez większych problemów pokonały na własnym parkiecie MKS Dąbrowa Górnicza.

Spotkanie mistrza Polski z MKS Dąbrowa Górnicza, zespołem słynącym z wielkiej ambicji, zapowiadało się niezwykle ciekawie. W ubiegłym sezonie "mineralne" pokonały rywalki w trzech setach. W sobotę odbyło się także bez emocji. Gospodynie mogą mówić… o dobrym sparingu przed kolejnymi spotkaniami.

Trener Bogdan Serwiński miał okazję sprawdzenia wszystkich zawodniczek, jedynie z wyjątkiem kontuzjowanej Mileny Rosner . W pierwszym secie zacięta walka trwała jedynie do 10 punktu. Później przewaga gospodyń była wyraźna – wygrywały one m.in. 15:10, 20:14. Drugi set z początku zapowiadał większe emocje. Zespół z Dąbrowy Górniczej rozpoczął pojedynek od prowadzenia 5:2. Kiedy jednak miejscowe przyspieszyły grę, wszystko wróciło do normy. I notowano wynik 15:12. Przy stanie 18:12 dla muszynianek, pozwoliły one sobie na trochę luzu, co sprawiło, że rywalki zmniejszyły dystans tylko na jedno oczko 20:19.

To był chwilowy przestój, bowiem po kilku kolejnych piłkach i druga partia zakończyła się zwycięstwem drużyny trenera Bogdana Serwińskiego. I wreszcie trzeci set. Od początku układał się po myśli mistrzyń kraju. Prowadziły one m.in. 5:2, 10:5, 15:10, 20:17, aby zakończyć spotkanie wygraną do 19. Teraz przed Muszynianką meczowy maraton. Już w czwartek drużyna zagra z Calisią (spotkanie zaległe, ze stycznia), a w najbliższą sobotę mistrzynie Polski podejmować będą Gedanię.

Muszynianka Muszyna – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0

(25:17, 25:23, 25:19)

Muszynianka : Bełcik, Jagieło, Pycia, Frątczak, Mirek, Plchotova, Zenik (libero) oraz Kaczor, Pykosz, Targosz i Śrutowska

Dąbrowa Górnicza : Wysocka, Sadowska, Szczurek, Sieczka, Lis, Śliwa, Tkaczewska (libero) oraz Wilczyńska, Strządała, Cieśla i Liniarska