Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Emocje w Pile

PlusLiga Kobiet: Emocje w Pile

W niedzielne popołudnie czeka nas hit 14. kolejki PlusLigi Kobiet. Pilski Farmutil podejmować będzie liderki z Bielska-Białej. Aluprof nie zanotował jeszcze ani jednej porażki od startu sezonu zasadniczego.

22 listopada 2008 – właśnie w tym dniu, Aluprof wygrał w czterech setach z Farmutilem. Było to kolejna wygrana zespołu z Podbeskidzia, który kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa.

Oprócz rewelacyjnego bilansu punktowego (przypomnijmy, że bielszczanki na możliwe 39 punktów zdobyły 37, dwa straciły po dwóch tie-breakch z Muszynianką – przyp. red.), Aluprof prezentuje wysoką formę. Niekwestionowaną liderką zespołu jest Anna Barańska , która swoją mocną zagrywką i precyzyjnymi atakami, już nieraz wyciągała swój zespół z opresji. Dla Aluprofu ten mecz będzie ważny nie tylko z powodu punktów, ale przede wszystkim, dlatego, że ewentualna wygrana przyniesie większe korzyści w fazie play-off. Bielszczanki jako jedyne mogą przystąpić do decydującej fazy sezonu bez porażki, co na rywalkach z pewnością zrobi ogromne wrażenie. Już teraz nikt nie odbierze im pierwszego miejsca w tabeli, bowiem nad drugą Muszynianką i trzecim Farmutilem, mają aż 10 punktów przewagi.

Zupełnie inne zadanie mają podopieczne trenera Jerzego Matlaka . Początek sezonu w wykonaniu tej drużyny był nieudany. Dopiero w połowie pierwszej rundy, pilanki zaczęły prezentować swoje prawdziwe umiejętności. Wspomniany wyżej mecz z Aluprofem był ostatnim, w którym Farmutil schodził z boiska pokonany. Od 6. kolejki drużyna Matlaka pozostaje niepokonana. Dobra gra w lidze przyniosła również efekty na europejskich boiskach, gdzie Farmutil rozprawił się z rosyjskim Zarieczem oraz z włoską Perugią.

Dla drużyny z Wielkopolski ważne będzie by zdobyć w tym meczu jakieś punkty, bowiem celem zespołu jest zajęcie drugiego miejsca w tabeli przed fazą play-off. Jeśli wziąć pod uwagę formę poszczególnych zawodniczek, to plan zdobycia punktów wydaje się być do spełnienia. Ewentualna wygrana Farmutilu nie tylko przerwie znakomitą passę drużyny z Bielska-Białej, ale spowoduje również pewien kompleks tej drużyny przed fazą play-off.

Trudno mówić tutaj o jakiejkolwiek przewadze którejś z drużyn. Naprzeciwko siebie staną doskonałe zawodniczki, a ozdobą tego spotkania będzie rywalizacja dwóch rozgrywających. Milena Sadurek czy Katarzyna Skorupa , jedna z tych zawodniczek będzie się cieszyć wraz z koleżanki ze zwycięstwa. O tym, kto nim zostanie przekonamy się już za niespełna 24-godziny. Początek spotkania w Pile o godzinie 14:45.