Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Cenne punkty Jadaru

PlusLiga: Cenne punkty Jadaru

Kolejnej porażki w tym sezonie doznał beniaminek PlusLigi, tym razem uległ Jadarowi Radom 0:3. Sytuacja siatkarzy z Gdańska jest coraz trudniejsza.

Pierwszy set od początku zaczął się układać po myśli gospodarzy. Dwa skuteczne ataki Macieja Pawlińskiego dały radomianom prowadzenie 4:2. Kolejne „oczka” dołożyli Hernandez i Terlecki. Kiedy po autowym ataku gości zrobiło się 11:7, trener Jerzy Strumiło zdecydował się wziąć czas. Ta przerwa jednak nie wybiła z rytmu podopiecznych Jana Sucha. Powiększali oni stopniowo przewagę nad rywalem i w pewnym momencie wynosiła ona aż osiem punktów (18:10). Goście w końcówce wzięli się za odrabianie strat i po skutecznym obiciu bloku przez Wojciecha Serafina, przewaga stopniała tylko do dwóch „oczek” (20:18). Radomianie nie dali sobie jednak odebrać zwycięstwa w tym secie i wygrali go 25:20.

Druga odsłona meczu stała pod znakiem walki o każdy punkt i żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalowi o więcej niż dwa „oczka”. Gdy przy stanie 7:7 Jarosław Stancelewski skutecznie zaatakował, a następnie radomianie nie poradzili sobie z zagrywką Wojciecha Serafina, gdańszczanie mogli cieszyć się z pierwszego w tym meczu dwupunktowego prowadzenia (9:7). Jednak zaraz potem Marcin Owczarski obił blok, potem Salas trafił swoją zagrywką Łukasza Kruka i ponownie był remis. Losy seta rozstrzygnęły się w samej końcówce. Radomianie odskoczyli na dwa oczka (24:22) i mieli piłkę setową. Wprawdzie jeszcze Stancelewski popisał się punktową akcją ze środka, ale zaraz potem podobne zagranie pokazał Grzegorz Kosok i gospodarze mogli zapisać na swoim koncie drugiego seta (25:23).

Przegrana po tak zaciętej walce w drugiej partii wyraźnie podłamała gości i w trzecim secie nie podjęli już walki. Zaczęło się od 3:0 dla Jadaru, po punkcie zdobytym przez Owczarskiego bezpośrednio z zagrywki było 6:1. Radomianie grali dobrze na przyjęciu i skutecznie w ataku, a gdańszczanie nie umieli znaleźć odpowiedzi na dobrą grę przeciwnika. Trudno powiedzieć na ile inaczej wyglądałaby gra Trefla, gdyby zespół grał w komplecie. Do Radomia nie przyjechali bowiem Bojan Janic i Łukasz Kadziewicz. Gospodarze nie mieli najmniejszego problemu w postawieniu kropki nad „i” i wygrali ostatnią partię. Po zainkasowaniu trzech punktów umocnili się na bezpiecznym ósmym miejscu w tabeli.

MVP spotkania został wybrany Sirianis Mendez Hernandez, przyjmujący Jadaru Radom.

Jadar Radom – Trefl Gdańsk 3:0

(25:20, 25:23, 25:18)

Jadar: Salas, Owczarski, Pawliński, Hernandez, Kosok, Terlecki, Stańczak (libero) oraz Macionczyk, Domonik

Trefl: Winnik, Serafin, Szulik, Kruk, Zanuto, Stancelewski, Samardzić (libero) oraz Bednaruk, Świrydowicz, Kocik, Skoryy