Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Lemieszek: Nastroje nie są najgorsze

Krzysztof Lemieszek: Nastroje nie są najgorsze

- Ważne, aby zdobyć punkty we Wrocławiu. Przed nami mecz na szczycie z Siatkarzem Wieluń i chcielibyśmy wygraną z Gwardią zachęcić kibiców do przyjścia na to spotkanie - mówi trener Avii Świdnik, Krzysztof Lemieszek.

Ostatnie mecze w wykonaniu Avii Świdnik nie były najlepsze, jak to wpłynęło na nastroje w zespole?

Krzysztof Lemieszek: – Nastroje nie są najgorsze, choć rzeczywiście w poprzednich meczach mogliśmy pokazać, że stać nas na więcej. Trzeba być jednak zadowolonym z tego, co udało się nam osiągnąć, bo dzięki zdobytym punktom nadal jesteśmy w walce o czwórkę dającą prawo gry w play-off.Drużyna odczuwa już trudy sezonu. Czy przed dzisiejszym meczem udało się podleczyć zawodników?

Wszystko już jest w porządku. Zbyszek Żurek jest w pełni sił i na pewno wystąpi we Wrocławiu. Jedynie Bartek Węgrzyn nie trenuje, bo nadal ma palec w gipsie i dopiero w poniedziałek lekarz stwierdzi, jak dalej będzie wyglądać rehabilitacja. W meczu z Gwardią będę miał do dyspozycji dziesięciu zawodników, bo nie pojechał z nami Marcin Kurek. On ma maturę w tym roku i na tym musi się skupić.

Gwardia to silny zespół, choć zajmuje odległą pozycję. Na co trzeba zwrócić uwagę w meczu przeciwko niej?

Różne informacje dopływają do nas z obozu Gwardii, ale my się szykujemy na najmocniejsze ustawienie. Nie szukamy na siłę wieści o stanie ich zdrowia, tylko skupiamy się na ich mocnych stronach. Na pewno wiadomo, że nie zagra u nich Olejniczak. Jeśli chodzi o nas, to musimy zagrać dobrze zagrywką, a ostatnio ten element nie wychodził nam najlepiej.

Silnym punktem powinni być też środkowi, którzy ostatnio są w formie.

Mamy chyba najlepszy środek w całej lidze i liczymy, że i w tym meczu da z siebie wszystko. Różnie to jednak bywa w poszczególnych meczach, a dodatkowo nie mamy komfortu zmiany na tej pozycji.

Na kogo postawi Pan na rozegraniu?

Nie będę podawał nazwisk, na pewno zagra najsilniejszy skład. Nie będzie eksperymentów, jak w poprzednich meczach. Nieważne kto zagra. Ważne, aby zdobyć punkty we Wrocławiu. Przed nami mecz na szczycie z Siatkarzem Wieluń i chcielibyśmy wygraną z Gwardią zachęcić kibiców do przyjścia na to spotkanie, aby świdnicka hala przyjęła nadkomplet widzów.

Rozmawiał Kamil Balcerek – Kurier Lubelski

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved