Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Parkiet zweryfikował umiejętności „Akademiczek”

II liga: Parkiet zweryfikował umiejętności „Akademiczek”

Spotkanie II ligi siatkarek AZS Politechnika Radomska - UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki zapowiadało się jako pasjonujące widowisko. Niestety, liderki tabeli nie pozostawiły "Akademiczkom" wątpliwości, kto obecnie dzieli i rządzi. Przyjezdne zwyciężyły 3:0.

Na początku meczu przyjezdne objęły 3-punktowe prowadzenie. Grały bardzo skutecznie, gdyż Martyna Rabenda stosowała różne warianty rozegrania akcji. Radomianki zniwelowały nieco stratę po asach serwisowych Katarzyny Nadziałek i Agnieszki Dobosz, lecz w kilku następnych wymianach w poczynania gospodyń wkradły się chaos i nerwowość. Skrzętnie wykorzystały to zawodniczki Jedynki. Przy stanie 11:16, o czas poprosił Aleksander Klimczyk. Jego podopieczne spisywały się dobrze w obronie, ale, o dziwo, miały spore problemy w przyjęciu. Następnie siatkarki lidera tabeli grały konsekwentnie punkt za punkt, nie pozwalając zbliżyć się Politechnice nawet na 2 „oczka”. Premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 20:25.

Otwarcie drugiego seta przebiegało pod dyktando AZS-u, w czym dużą zasługę miała, brylująca na lewym skrzydle, Klaudia Januszewska. Rzadko funkcjonował blok radomianek, o co szkoleniowiec miał spore pretensje do zawodniczek. Gospodynie roztrwoniły przewagę po autowym ataku wprowadzonej w poprzedniej partii na plac gry Iwony Pasiecznej. Na taki obrót wydarzeń zareagował opiekun „Akademiczek”, biorąc przerwę. Przyjezdne powiększyły różnicę do 2 punktów. Spisywały się solidnie, wykorzystując każdą z nadarzających się okazji. Natomiast gospodynie były bezradne na siatce. Niewiele wniosła do gry Anna Gnyś, zaś bezwzględnie zadanie utrudniała rywalkom Karolina Michalkiewicz. Radomianki kompletnie nic nie broniły, wobec czego zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego „odjechały” na kilka „oczek” w decydujących fragmentach tej odsłony.Trzecia część rozpoczęła się od wyraźniej dominacji przyjezdnych, które wygrywały 4:0, a po paru chwilach już 7:1. Narzuciły swoje tempo. Nie pomogły czas wzięty przez Aleksandra Klimczyka, ani wprowadzenie Beaty Plutki i powracającej po kontuzji Patrycji Kucharskiej. Jedynka górowała nad Politechniką w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Gdy w polu zagrywki pojawiła się Magdalena Klat, jej zespół odrobił 4 punkty straty. Świetnie spisująca się do tej pory Katarzyna Buchalska kilka razy niedokładnie odebrała piłkę. Przy wyniku 9:13 drobnej kontuzji nabawiła się Beata Plutka. W trwającej około 2 minuty przerwie siatkarki Jedynki urządziły sobie … zabawę w berka. Po wznowieniu gry przyjezdne stosowały coraz bardziej kombinacyjne rozwiązania. Radomianki starały się jeszcze nawiązać walkę z przeciwniczkami, ale udało się to tylko połowicznie. Zmniejszyły różnicę do 3 „oczek” (19:22), ale czas wzięty przez trenera Pawła Mikołajczyka „obudził” z letargu przyjezdne i zwyciężyły one do 19.

*Autorem tekstu jest Piotr Dobrowolski (SportRadom.pl)

AZS Politechnika Radomska – Jedynka Aleksandrów Łódzki 0:3

(20:25, 17:25, 19:25)

Składy zespołów:

AZS: Nadziałek, Januszewska, Tracz, Klat, Dobosz, Majkusiak, Pluskota (libero) oraz Pasieczna, Plutka, Gnyś i Kucharska

Jedynka: Rabenda, Buchalska, Blomberg, Maryniak, Michalkiewicz, Rajkowska, Korzycka (libero) oraz Łubis, Zagojska i Podleś

Zobacz również:

Wyniki 17. kolejki oraz tabela gr. 3 II ligi kobiet

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved