Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Trójmiejska liga piłki siatkowej na półmetku rozgrywek

Trójmiejska liga piłki siatkowej na półmetku rozgrywek

Zgodnie z terminarzem dobiegła końca pierwsza runda rozgrywek w piłce siatkowej mężczyzn w sezonie 2008/2009. Każdy z zespołów ma za sobą dziewięć rozegranych spotkań, w których można było zdobyć 27 punktów.

Blisko zdobycia kompletu punktów byli siatkarze wielokrotnego zwycięzcy ligi – Kar-Lab Gdynia, którzy wygrali wszystkie spotkania w pierwszej rundzie gromadząc 26 punktów, jedyny punkt stracony z beniaminkiem i jednocześnie rewelacją sezonu drużyną Rafa Sopot, zajmującym drugie miejsce na półmetku rozgrywek. To duży sukces tego zespołu, a strata trzech punktów do lidera jest już do odrobienia we środę 28 stycznia o godz. 19.00 gdzie w 1 kolejce rundy rewanżowej siatkarze Rafy podejmą w sali sportowej SP nr.58 przy ul. Skarpowej Kar-Lab Gdynię. Emocje murowane. Kolejne miejsca w tabeli dla nie równo grających zespołów Powersystem i Energa Gdańsk.

Bilans Energii to porażki z Kar-Lab Gdynia, Rafą Sopot, oraz niespodziewanie z Gdańską Politechniką i już notują znaczną stratę punktową do lidera. W ubiegłym sezonie pięciosetowe spotkania upodobali sobie siatkarze z Rumi obecnie to siatkarze Powersystem grają najwięcej spotkań pięciosetowych, lecz niestety spotkań przegranych, co powoduje straty punktowe.Trwa marsz w górę tabeli siatkarzy Gdańskiej Politechniki, Zespół Ryszarda Mikołajewskiego stoi przed szansą dalszego awansu w tabeli. Już w 1 kolejce rundy rewanżowej w dniu 29 stycznia o godzinie 20 ugości we własnej sali przy ul. Reja bezpośredniego rywala w walce o czwarte, a może i wyższe miejsce Gdański Powersystem. Zgodnie z przewidywaniami zespół z Wiślinki nie zdobył żadnych punktów z drużynami z czołówki tabeli, a to oznacza znaczny spadek w tabeli, może w rundzie rewanżowej zespół postara się o jakąś niespodziankę, która zamiesza w górze tabeli.

Nadspodziewanie dobrze radzi sobie najstarszy zespół ligowy AZS All Stars nawiązując walkę nawet z najlepszymi zespołami. Nie najlepiej pierwszą rundę rozgrywek pamiętać będą siatkarze 3 Flotylli Okrętów z Gdyni. Obecny sezon zdecydowanie gorszy od poprzedniego, mamy nadzieje, że ogranie zespołu w naszej lidze zaowocuje w Mistrzostwach Polski Marynarki Wojennej rozgrywanych w pierwszych dniach lutego w Gdyni Oksywiu. Czekamy na pomyślne wieści.

Trudno powiedzieć, co dzieje się z siatkarzami z Rumi. Zdecydowanie najgorszy sezon z dotychczasowych. Ładna sala, młody, liczny skład zespołu – ale bez efektu – czy będzie poprawa w rundzie rewanżowej? Zobaczymy.

Ostatnie miejsce w lidze z 1 punktem Body-Line Gdańsk, ale serca i ambicji do gry nie brakuje. Cenny punkt wywieziony z Rumii, a i z Kar-Lab powalczono w jednym z setów 32-30. Czekamy na pierwsze zwycięstwa.

Przed nami runda rewanżowa, ale i przerwa w rozgrywkach na czas ferii zimowych 2-15 luty gdzie wielu siatkarzy wraz ze swoimi rodzinami wyrusza na wypoczynek. Z nart wracamy o własnych siłach, aby dokończyć rozgrywki ligowe w terminie.

Jako organizator i zarazem obserwator ligowych zmagań odwiedziłem w pierwszej rundzie rozgrywek sale sportowe w Rumi, na Oksywiu, na Wiślince na Skarpowej, Reja i Grunwaldzkiej. Większych uwag do organizacji spotkań nie mam, lecz można byłoby zadbać o oprawę meczy – myślę tu o kibicach, o muzyce na rozgrzewce, zdarza się jeszcze brak tablicy punktowej. Eliminujmy błędy, wówczas nasza liga będzie jeszcze atrakcyjniejsza, a że jest atrakcyjna świadczą o tym sygnały, które docierają do organizatora ligi ze świata siatkówki kobiet (byłych zawodniczek), które również chciałyby zagrać w zorganizowanej lidze.

Jeśli byłyby zgłoszenia minimum 6 drużyn kobiecych, istnieje szansa uruchomienia takiej ligi już w sezonie 2009/2010. Czekamy na sygnały od drużyn kobiecych na naszej stronie internetowej. Być może zainteresowanie wykażą żeńskie zespoły uczelniane? Jest czas na zorganizowanie się.

Na koniec 1 rundy rozgrywek organizator ligi w sposób demokratyczny ogłasza plebiscyt na najlepszego siatkarza ligi sezonie 2008/2009. W tym celu proszę kapitanów wszystkich drużyn o przedstawienie na naszej stronie internetowej trzech nazwisk kandydatów do tej nagrody. Obowiązuje jedna żelazna zasada, nie typujemy zawodników swojego zespołu, lecz pozostałych drużyn, w ten sposób utworzymy ranking, do którego swoje głosy dodadzą sędziowie oraz organizator ligi.

Ogłoszenie wyników na koniec sezonu. Kto wygra? To zależy tylko od Was samych. Na koniec jeszcze jedna propozycja dla wszystkich sympatyków siatkówki, jak wiemy corocznie sezon ligowy kończymy tradycyjnym już 11 piknikiem wybrzeżowej siatkówki, który odbędzie się w dniach 19-21 czerwca tradycyjnie w Łapinie. Organizatorzy pikniku proszą o nadsyłanie waszych propozycji programowych, w jaki sposób chcecie państwo spędzić czas na pikniku. Nadsyłajcie swoje propozycje a zapewne zostaną one uwzględnione w ostatecznym programie pikniku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved