Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Wicelider podejmuje MKS Dąbrowa Górnicza

PlusLiga Kobiet: Wicelider podejmuje MKS Dąbrowa Górnicza

fot. archiwum

W 14. kolejce PlusLigi Kobiet Muszynianka podejmie MKS Dąbrowa Górnicza. W pierwszej rundzie podopieczne Bogdana Serwińskiego pokonały rywalki 3:0 i są również faworytem sobotniego spotkania.

Muszynianki nie mają już większych szans na pierwsze miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej, ale na ich błędy czyha Farmutil Piła. Chcąc utrzymać drugą lokatę, gospodynie nie mogą pozwolić sobie na żadną punktową stratę. Podopieczne trenera Serwińskiego we własnej hali przegrały zaledwie jeden mecz, ale potrafiły stracić punkt np. z Gwardią Wrocław. MKS Dąbrowa Górnicza wyjdzie na to spotkanie bez obciążeń. Każdy punkt zdobyty na terenie aktualnego mistrza Polski będzie sukcesem ekipy gości. Podopieczne Waldemara Kawki ostatnie trzy spotkania wygrały za 3 punkty i wreszcie spełniają pokładane w nich nadzieje. Drużyna przed sezonem była typowana na 4. miejsce w lidze i takie obecnie zajmuje. Po piętach depcze dąbrowiankom Centrostal Bydgoszcz i bardzo prawdopodobne, że te dwie ekipy spotkają się w fazie play-off. Tak więc niebagatelne znaczenie może mieć walka o każdy punkt w każdym meczu, aby startować do tej fazy z „rozstawienia”.

 

W ekipie Muszynianki roi się od byłych i obecnych reprezentantek Polski. Nikomu znającemu się na siatkówce nie trzeba przedstawiać Kamili Frątczak , Aleksandry Jagieło , Joanny Mirek czy też Sylwii Pycii . Wiele też będzie zależało od nieobliczalnej rozgrywającej Izabeli Bełcik . To jej forma najlepiej oddaje to, co dzieje się w spotkaniach jej drużyny. Z drugiej strony bardzo wyrównany zespół z prowadzącą grę oraz pełniącą niekiedy rolę drugiego trenera Magdą Śliwą . Jeśli jej koleżanki są w formie, to była rozgrywająca reprezentacji Polski potrafi zrobić wiatrak z najlepszego bloku na świecie. Oba zespoły uwielbiają grę kombinacyjną i dzięki temu możemy być pewni, że obejrzymy w tym meczu wiele nieszablonowych akcji. 

Drużyna z Muszyny przewodzi w najważniejszych siatkarskich statystykach jeśli chodzi o ligę. Potrafią bardzo dokładnie przyjmować, mają wysoką skuteczność ataku oraz grają najlepiej w bloku ze wszystkich ekip PlusLigi. W tym ostatnim elemencie to drużyna z Dąbrowy spisuje się najgorzej. Podopieczne trenera Kawki są jedną z najbardziej nieobliczalnych ekip. Wiele będzie zależało od zagrywki gości. Jeśli będą potrafiły odrzucić rywalki od siatki, to może i blok zadziała. Biorąc pod uwagę, iż ekipa z Dąbrowy nie ma nic do stracenia, możemy spodziewać się bardzo zaciętego pojedynku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved