Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Stal Mielec walczy o życie

PlusLiga Kobiet: Stal Mielec walczy o życie

fot. archiwum

W Mielcu dojdzie do pojedynku pomiędzy Stalą i Centrostalem Bydgoszcz. To spotkanie ma ogromne znaczenie dla miejscowych, ponieważ jest to dla nich mecz o życie.

Sytuacja mielczanek nie jest kolorowa. Drużyna do tej pory zdobyła zaledwie 10 punktów i zajmuje 9. miejsce w tabeli, co nie gwarantuje gry w play-off. Przed sezonem działacze zapowiadali walkę o środek tabeli i miejsce gwarantujące grę w pucharach europejskich. Dotychczasowe wyniki drużyny jednak zweryfikowały przedsezonowe plany i drużyna musi walczyć o bezpieczny byt, czyli awans do play-off, co nie będzie łatwym zadaniem.

 

Po zmianie trenera w drużynie widać zmianę na lepsze, dziewczyny się bardziej angażują i przykładają do treningów. Do formy wraca główna armata mieleckiej drużyny Iwona Niedźwiedzka . Jednak mecz z Centrostalem do łatwych należał nie będzie. Bydgoszczanki są niewątpliwie czarnym koniem rozgrywek, drużyna na którą przed sezonem nikt nie stawiał, obecnie zajmuje 5. miejsce w tabeli i wcale nie jest na straconej pozycji w walce o medale. Centrostal to połączenie doświadczenia z młodością. Ostoją drużyny jest niepodważalna liderka Ewa Kowalkowska , zawodniczka ta już nie raz pokazała, że do zdobycia punktu nie potrzeba siły a wystarczy dobra technika, którą niewątpliwie posiada. Mocnymi punktami bydgoszczanek są na pewno środkowe: Dominika Kuczyńska oraz Katarzyna Mróz , złego słowa nie można powiedzieć popularnej Jadzi (Joannie Kuligowskiej ) oraz rozgrywającej Monice Smak . To te zawodniczki trzymają grę Centrostalu. 

Mieleckich kibiców na pewno interesuje pierwsza szóstka Stali, a szczególnie pozycja libero, ponieważ po ostatnich zawirowaniach w klubie pozycja Magdaleny Baneckiej nie jest bezpieczna. Podczas ostatnich treningów widać, że to Agata Wilk jest przygotowywana na tę pozycję, ale jak będzie pokaże najbliższe spotkanie, bo jak wiadomo ostatnie słowo zawsze należy do trenera. Mielczanki grają z nożem na gardle, czy podziała to na zespół mobilizująco czy wręcz przeciwnie i zwiąże ręce dziewczynom? Tego chyba nie wie nikt, ponieważ jak wszyscy wiemy kobiety są nieobliczalne. Grę Stali trzyma trójka: Niedźwiedzka, Dązbłaż i Ściurka. Jednak potrzebują one pomocy ze strony koleżanek, szczególnie atakujących: Marty Łukaszewskiej oraz Katarzyny Zaroślińskiej . Mecz zapowiada się bardzo ciekawie i faworyt jest tylko jeden – Centrostal Bydgoszcz, ale wygra ten kto lepiej zapanuje nad emocjami i pokaże naprawdę dobrą siatkówkę. Jak w każdym spotkaniu największy wpływ na wynik będzie miało przyjecie zagrywki. Która drużyna lepiej się zaprezentuje w tym elemencie ta zejdzie z parkietu z uśmiechem na twarzy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved