Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Leszek Dejewski kibicował Grzegorzowi Wagnerowi

Leszek Dejewski kibicował Grzegorzowi Wagnerowi

Jest dobrze znany na Podbeskidziu. Wszak jako zawodnik przywdziewał trykot BBTS-u. Podczas pucharowego meczu pomiędzy BBTS-em a Jastrzębskim Węglem serwis sportowebeskidy.pl rozmawiał z Leszkiem Dejewskim.

Potraktowaliście bardzo poważnie BBTS. W dwumeczu desygnowaliście do gry najsilniejszy skład. Nie było mowy o pobłażaniu…

Leszek Dejewski: – Akurat tak się złożyło, że od nowego sezonu występujemy w zupełnie nowym zestawieniu. Początku nie mieliśmy najlepszego, przydarzały nam się wpadki, graliśmy w kratkę. Dlatego takie mecze, jak ten z BBTS-em, pozwalają drużynie poczuć się pewniej.Jak oceni pan postawę BBTS-u? Ten zespół podołałby wyzwaniu w PlusLidze?

Tworzy się w Bielsku-Białej zespół bardzo młody i waleczny, dlatego jestem zaskoczony ich postawą w meczach z nami. A czy poradziliby sobie w PlusLidze? Wydaje mi się, że raczej nie. Może udałoby się tej ekipie wygrać jakieś pojedyncze spotkania, ale to byłoby chyba wszystko, na co mogliby liczyć.

Na podstawie tego spotkania, jak pan sądzi, różnica pomiędzy PlusLigą, a jej zapleczem jest tak duża, jaką było widać na parkiecie?

Na pewno różnica jest duża. Zarówno pod względem sportowym, jak również organizacyjnym. Wiadomo, że dysponujemy większym budżetem, a co za tym idzie stać nas na przykład na lepszych zawodników.

Na koniec dwa słowa o reprezentacji. Nowym trenerem kadry został Daniel Castellani. Według pana, to słuszny wybór, czy skłaniałby się pan raczej ku polskiej myśli szkoleniowej w osobie Grzegorza Wagnera?

Grzegorza znam od lat i wydaje mi się, że powinien dostać swoją szansę. Spośród młodych trenerów jest to jeden z wyróżniających się szkoleniowców. Tym bardziej, że obecnie nie występujemy na żadnej, ważnej dla nas imprezie. Związek kolejny raz postawił jednak na obcokrajowca. Czy był to słuszny wybór? Zobaczymy, każdy trener rozliczany jest z wyników i tak będzie zapewne również teraz.

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved