Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Lider straci punkty w „Energii”?

II liga mężczyzn: Lider straci punkty w „Energii”?

Lider gr. 2, II ligi mężczyzn - Czarni Wirex Rząśnia będzie sobotnim rywalem KPS Skry II Bełchatów w meczu 17. kolejki. Bełchatowianie podbudowani ostatnim zwycięstwem nad... wiceliderem, zapewne będą chcieli urwać punkty drużynie z Rząśni. Czy uda im się ta sztuka?

W ubiegłą sobotę podopieczni Sławomira Augustyniaka sprawili nie lada niespodziankę, kiedy to pokonali 3:1 MKS Sudety Kamienna Góra. Po pierwszym przegranym secie wydawało się, że mecz zakończy się porażką gospodarzy. Jednak trzy kolejne partie to popis "żółto-czarnych", i to oni zainkasowali komplet punktów.

To będzie bardzo ciężkie, kolejne spotkanie. Pierwszy mecz zakończył się wygraną Czarnych 3:2. Jednak teraz gramy u siebie i mam nadzieję, że wynik będzie korzystny dla nas – powiedział przed spotkaniem Filip Frankowski .

Pięciosetowy bój w Rząśni udowodnił, że Skra może być trudnym rywalem dla zawodników Czarnych. Bełchatowianie prowadzili w tamtym spotkaniu 1:2 w setach, by jednak przegrać 3:2. Tym razem mają oni przewagę własnego boiska, co już niejednokrotnie ułatwiało im zadanie.

Po szesnastu kolejkach obie drużyny dzieli różnica 17 punktów (Czarni 44 pkt., Skra II 27 pkt.). Rezerwy Skry zajmują obecnie czwarte miejsce, które umożliwia im walkę o awans do I ligi. Wraz z "żółto-czarnymi" identyczną liczbę ‚oczek’ ma zespół Warty Działoszyn. Tym samym mamy zapewnione emocje do ostatniej kolejki. Początek sobotniej rywalizacji o godz. 17 w hali "Energia".

źródło: skra.pl