Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Akademikom uciekło bezpośrednie utrzymanie w lidze

II liga: Akademikom uciekło bezpośrednie utrzymanie w lidze

fot. archiwum

Siatkarze AZS-u Politechnika Opolska stracili już szanse na bezpośrednie utrzymanie w drugiej lidze, ale wciąż walczą o jak najwyższą pozycję przed barażami. W sobotę podejmą drugi zespół SMS-u Spała.

Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej "Akademicy" do bezpiecznego piątego miejsca tracą siedem punktów i nie mają już nawet teoretycznych szans na bezpośrednie utrzymanie. – Szkoda, że zgubiliśmy kilka niepotrzebnych setów, a co za tym idzie punktów, bo być może mielibyśmy już pewne utrzymanie. Zwłaszcza że nie przegraliśmy żadnego spotkania 0:3 – żałuje trener opolan Zbigniew Rektor . Jego podopieczni wciąż mają jednak o co grać, bowiem im wyższe miejsce zajmą w rundzie zasadniczej, tym na łatwiejszego przeciwnika trafią w barażach. Zgodnie z regulaminem SMS II PZPS Spała zostanie po sezonie zasadniczym przesunięty na ostatnią pozycję, a drużyny z miejsc 6-9 zagrają pomiędzy sobą baraże o utrzymanie. Ich zwycięzcy pozostaną w II lidze, a ewentualnymi rywalami opolan mogą być zespoły Delic-Polu Norwid Częstochowa lub Górnika Radlin. – Wolelibyśmy trafić na Górnika. Widać, że ta drużyna jest słabsza, a przed tygodniem wygraliśmy z nimi bez większych problemów 3:0. Częstochowianie wydają się trudniejszym rywalem – ocenia trener Rektor . Aby zagrać z radlinianami opolanie muszą zdobyć jeszcze minimum trzy "oczka", okazja ku temu będzie w sobotę, kiedy podejmą SMS II Spała oraz za tydzień, kiedy zmierzą się w Kamiennej Górze z Sudetami.

 

Mecz pomiędzy AZS-em Cementownią Odra Politechnika Opolska a SMS-em II PZPS Spała zostanie rozegrany w sobota w hali przy ul. Małopolskiej o godzinie 18.00.źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved