Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Mecz na szczycie w Chorzowie

I liga kobiet: Mecz na szczycie w Chorzowie

fot. archiwum

Hit kolejki. Tak zarówno, kibice jak i fachowcy określają spotkanie pomiędzy Sokołem Chorzów a PRO KON STAL Piast Szczecin. I naprawdę nie ma w tym cienia przesady.

Po obu stronach siatki w najbliższą sobotę staną wicelider i trzecia drużyna tabeli, a więc jest to mecz na absolutnym szczycie. Takie pojedynki zawsze elektryzują. Wszyscy zawsze w takich sytuacjach oczekują wielkich emocji i widowiska na najwyższym poziomie. Czy tym razem te oczekiwania zostaną spełnione? Przekonamy się już jutro.

 

Są to dwie wyrównane drużyny i naprawdę ciężko jest wskazać zwycięzcę tego pojedynku. Jednego możemy być jednak pewni. Dla żadnej z drużyn nie będzie to łatwy mecz, ani jedna, ani druga ekipa nie podda się bez walki. Zwiastuje to, zatem wielkie emocje i ciekawe widowisko. 

Siatkarki Sokoła przystąpią do tego meczu po przerwie spowodowanej pauzą w XVI kolejce, a w swoim ostatnim spotkaniu niespodziewanie uległy Wiśle Kraków w tie-breaku. Z całą pewnością będą chciały się zrehabilitować swoim kibicom i przede wszystkim poprawić swoje morale. Na przeszkodzie stanąć mogą jednak kontuzje, które nękają ten zespół. Sokół gra jednak u siebie, przy swoich kibicach. A to jak wiadomo często bywa naprawdę wielkim atutem. Ale, czy kibice rzeczywiście należycie wesprą swoje zawodniczki? – W Chorzowie jest dość specyficzna hala, bo jest na niej mało kibiców i trzeba sobie radzić samemu – mówi kapitan Piasta Paulina Chojnacka . Należy, zatem mieć nadzieję, że taki mecz przyciągnie do chorzowskiej hali więcej fanów siatkówki, którzy stworzą atmosferę godną takiego widowiska i pobudzą obie drużyny do gry.

 

W Szczecinie zawsze na meczu Piasta jest pełna hala, więc nie powinno to stanowić najmniejszego problemu dla podopiecznych Marka Mierzwińskiego . Popularne "Piastunki", mimo iż również są trapione kontuzjami (do Chorzowa jadą w zaledwie ośmioosobowym składzie) zapowiadają walkę do upadłego i chcą wywieźć stamtąd punkty. – Jedziemy po zwycięstwo. Mam nadzieję, że będziemy kontynuowały passę – mówi Małgorzata Sikora . Czy jej marzenia się spełnią? Ostatnio szczecinianki nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem Wisły Kraków, a wcześniej po męczarniach co prawda, ale pokonały akademiczki z Poznania. Nie da się ukryć, że problemem tej ekipy jest przyjęcie, ale ostatnio w tym elemencie dało się zauważyć poprawę, a to może ułatwić im odniesienie zwycięstwa. W poprzedniej rundzie Piast na własnym parkiecie przegrał z chorzowskim teamem 3: 1, nic więc dziwnego, że zrobią wszystko by zrewanżować się swoim rywalkom.

 

Zapowiada się, więc spotkanie na wysokim poziomie. Widowisko pełne walki do upadłego, tym bardziej, że runda play-off zbliża się wielkimi krokami. Kto wyjdzie z tej batalii zwycięsko? Czy chorzowianki wykorzystają atut własnego boiska? A może Piast zrewanżuje się za porażkę w Szczecinie? Jak zatem będzie? Przekonamy się o tym w sobotni wieczór.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved