Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Avia przyjeżdża do Wrocławia

I liga: Avia przyjeżdża do Wrocławia

Gwardzistów dopadła fala kontuzji, jednak zespół nie zawiesza broni i nie załamuje się. Już w sobotę podopieczni trenera Macieja Jarosza podejmą wicelidera tabeli rozgrywek I ligi mężczyzn, zespół Avii Świdnik.

Od dłuższego czasu Gwardziści grają poniżej oczekiwać, jednak na pewno nie jest to spowodowane brakiem chęci do gry. Drużynę dopadła plaga kontuzji. Jeszcze w ubiegłym roku problemy z plecami nie pozwoliły trenować podstawowemu przyjmującemu Gwardzistów, Jarosławowi Lechowi, brak tego zawodnika dał o sobie znać, ponieważ to właśnie ten siatkarz dysponował silnym atakiem, a także zagrywką, którą niejednokrotnie punktował.

Także początek tego roku nie okazał się łaskawy dla wrocławskich siatkarzy. Gwardziści przegrali swój pierwszy mecz w nowym roku z niżej notowanym zespołem z Nysy. Kilka dni później kontuzji nabawił się czołowy zawodnik EnergiiPro Arkadiusz Olejniczak, właśnie „Olej” obok doświadczonego Wojciecha Szczurowskiego, trzymał przyjęcie w drużynie. Strata czołowego przyjmującego dała znać w meczu z Wieluń, kiedy niejednokrotnie szwankowało przyjecie. Gwardziści przegrali swój drugi mecz na własnej hali stosunkiem 1:3.W ostatniej kolejce podopiecznym trenera Macieja Jarosza nie udało się wywieź punktu z Gorzowa Wlkp. Porażka przekreśliła ostatecznie walkę wrocławian o pierwsza czwórkę. – Niestety szczęście nie sprzyja nam w tym sezonie, gdyby wszyscy zawodnicy byli zdrowi i do naszej dyspozycji to wszystko na pewno potoczyłoby się inaczej – opowiada prezes klubu Mariusz Żebrowski.

Już w sobotę Wrocławian czeka ciężka przeprawa z drużyna Avii Świdnik. Jednak o punkty będzie ciężko, ale nikt w drużynie się nie poddaje, zawodnicy są ambitni i mimo problemów kadrowych na pewno skóry łatwo nie sprzedadzą.

Zespół Avii Świdnik zajmuje obecnie drugie miejsce w pierwszoligowej tabeli. Podopieczni trenera Krzysztofa Lemieszka w swoim ostatnim spotkaniu wygrali z zespołem AZS- u PWSZ Nysa. Było to szóste zwycięstwo z rzędu siatkarzy ze Świdnika. Trener Lemieszek, jak i cała drużyna, zapewne będą chcieli podtrzymać dobrą passę zespołu, dlatego we Wrocławiu można się spodziewać ciekawego widowiska.

Mecz odbędzie się już w najbliższa sobotę o godzinie 18:30 na hali przy ulicy Krupniczej we Wrocławiu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved