Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Siatkarze z Hajnówki podejmą Orła Międzyrzecz

Siatkarze z Hajnówki podejmą Orła Międzyrzecz

Po ostatniej porażce drużyna Pronaru spadła na miejsce barażowe. W sobotę ma szansę, aby wrócić na bezpieczną pozycję. Siatkarze z Hajnówki podejmą sąsiada w I-ligowej tabeli - Orła Międzyrzecz.

Zawodnicy Pronaru Parkiet Hajnówka przegrali trzy ostatnie spotkania w lidze. Gdy przed tygodniem ulegli na wyjeździe 1:3 ekipie z Jaworzna, po raz pierwszy w sezonie spadli poza pierwszą szóstkę rozgrywek, czyli na miejsce barażowe. Na wyniki hajnowian wpływ mają m.in. problemy kadrowe. W Jaworznie trener Paweł Blomberg nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Michała Jaskulskiego oraz chorych Mateusza Sacharewicza i Mateusza Bartosiaka.

Jaskulski ponownie nie będzie mógł zagrać, a Sacharewicz już powinien być do dyspozycji, ale nie trenował praktycznie przez dwa tygodnie, i zobaczymy, czy nie zdecydujemy się na kogoś innego na środku siatki – mówi szkoleniowiec, który po słabszych wynikach zespołu został wczoraj wezwany przez włodarzy klubu na rozmowę.Gdybyśmy spisywali się tak dobrze, jak w pierwszej rundzie, to pewnie takie spotkanie nie byłoby potrzebne. Ale spadliśmy w tabeli poza bezpieczną pozycję i chcieliśmy wiedzieć, jaki trener ma plan na najbliższe spotkania – tłumaczy prezes klubu Bazyl Stepaniuk. – Nie jesteśmy jednak ludźmi, którzy działaliby pochopnie i stawiali trenerowi jakieś ultimatum. Chcemy po prostu, aby drużyna wróciła na wcześniejsze miejsce w tabeli, żeby nie było potem niepotrzebnych nerwów w play-out.

Szansę na awans nawet na czwartą pozycję w tabeli hajnowianie mają już w sobotę. Stanie się tak, jeżeli nasi siatkarze pokonają zespół z Międzyrzecza za trzy punkty, a ekipa z Gorzowa Wielkopolskiego nie zdobędzie nawet „oczka” w starciu z liderem z Wielunia.

Rzeczywiście możliwy jest taki scenariusz, ale dla nas najważniejsze jest zwycięstwo w sobotę – stwierdza Blomberg. – Co prawda na wyjeździe przegraliśmy z Orłem 0:3, ale teraz rywale spisują się słabiej.

Zawodnicy z Międzyrzecza ostatnio spisują się w kratkę. Przed tygodniem przegrali z ekipą z Będzina, ale dwie kolejki wcześniej pokonali siatkarzy z Jaworzna, z którymi nie mogli sobie poradzić hajnowianie.

Wydaje mi się, że rywale mają teraz lekki dołek i musimy to wykorzystać. Zmierzymy się z bezpośrednim przeciwnikiem w tabeli i to jest mecz za sześć punktów – uważa szkoleniowiec hajnowian. – W ogóle im bliżej końca rundy zasadniczej, to o punkty będzie coraz ciężej. Mam jednak nadzieję, że uda nam się zdobyć dziewięć, dziesięć „oczek” i zakończyć rozgrywki na bezpiecznym szóstym miejscu.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved